Nuntii, dies Solis (8.1. – 14. 1. 2024)

Austrálsky depresívny black metal Austere bude vydávať tento rok ďalší album s názvom Beneath the Threshold, ktorý vyjde u Prophecy productions. Fanúšikovia kapely čakali od roku 2009 dlhých 14 rokov, aby sa minulý rok dočkali nového albumu. Tentokrát to budú dva albumy v priebehu dvoch rokov! Ochutnávku z novinky si môžete pustiť v podobe skladby Faded Ghost.


Poľská pagan metalová legenda Graveland vypustila video ku skladbe The Flight of the Last Raven, ktorá bola minulý rok nahratá ku kompilácii Polish scene for the Brothers from Ukraine u vydavateľstiev Heritage Recordings, EastSide a Werewolf Promotion.


12. januára vyšiel album The Foam Of Despair francúzskej black/doom metalovej kapele Mourning Dawn zloženej z členov kapiel Funeralium, Conviction, Ataraxium a ďalších. Zo siedmich skladieb, z ktorých album pozostáva boli predčasne predstavené dve, The Color of Waves a Blue Pain, a ku obom boli pridané aj videoklipy. Album v celej dĺžke môžete nájsť na Bandcampe vydavateľstva Tragedy Productions.


Po 8 rokoch od svojho založenia v roku 2016 vydala nemecká black metalová kapela Nightwalker svoj prvý album celej dĺžky Grimoire Tenebrarum. Nightwalker má bohatu zásobu demo albumov a Split albumov ako napríklad s kapelami Winterfullmoon, Witches Sabbath alebo Lord Frimost, no 11. januára prekvapili vydaním full-lenght albumu u vydavateľstva Amor Fati Productions


Ulice Krakova zo seba vypľuli ďalší príklad kvalitného moderného black metalu v podobe dvojčlenného projektu Hauntologist. Album Hollow predstavuje debut tejto dvojice, ktorá sa neskladá zo žiadnych zelenáčov, ale z bubeníka a živého basáka poľskej elity Mgla. A je to tam teda aj poriadne cítiť, hoci nemôžeme uprieť atmosférickejší prístup a kde-tu nejaké dotyky post-rockových gitariek, avšak bez nejakej prílišnej sladkosti. 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *