Nuntii, dies Solis (18. 3. – 24. 3. 2024)

Bieloruská doom/black metalová kapela Dymna Lotva minulý rok vydala nový album Зямля пад чорнымі крыламі: Кроў u vydavateľstva Prophecy Productions. Aktuálne už prichádza s novým singlom a samostatným videom Жыві! (Live!), ktorý je venovaný pluku Kasťusa Kalinouskeho bojujúceho od počiatku ruskej invázie na strane Ukrajiny. Členovia kapely momentálne žijú a sídlia v Poľsku kvôli perzekúciám zo strany Lukašenkovho režimu v Bielorusku.


Americká Uada sa chystá v lete na turné do Európy, pričom sa zastaví aj na Slovensku. Ku skladbe Retraversing the Void z minuloročného albumu Crepuscule Natura vydali aktuálne nový videoklip.


Nórska blackmetalová stálica Khold vydala po dvoch rokoch ďalší album s názvom Du dømmes til død u holandského vydavateľstva Soulseller records. Album je celý dostupný k vypočutiu na YouTube.


Juhoamerický jednočlenný projekt Selbst, ktorý momentálne sídli v Čile bude vydávať svoj druhý plnohodnotný album. Novinka s názvom Despondency Chord Progressions vyjde u dobre známeho francúzskeho vydavateľstva Debemur Morti Productions.


Vo vlastnom náklade vyšiel ešte minulý týždeň prvý album britského projektu Hemlokk, za ktorým stojí veľmi aktívna hudobníčka s prezývkou Kryptorgeist. Debutový album nesie názov In the Shade of Irminsul a je kompletne dostupný na YouTube.


Po štyroch rokoch odmlčania sa s novým, tretím albumom, ozýva slovinská black metalová kapela SRD. Album Vragvmesiton vyjde pod vydavateľstvom On Parole Productions 19. apríla.


Ukrajinský blackened death doom metal Sidus Atrum vydali videoklip ku skladbe Коли Земля Кричала. Táto skladba spadá do albumu Розірване Небо, ktorý bude vydaný 10. mája u vydavateľstva Kvlt und Kaos Productions.


Melodický thrash metalový projekt Cryptic Confinement z Texasu vydal videoklip ku skladbe A Glimpse Into The Void Below z albumu Tempestuous Demise, ktorý vyšiel ešte vo februári tohto roku u vydavateľstva Sliptrick Records.


Melodický death/doom metal z Fínska The Bleak Picture, po úspešnom vydaní EPčka Songs of Longing vydali svoj debutový album Meaningless u vydavateľstva Ardua Music


Americký okultný black metal Häxanu vydal split album s krajanmi Collier d’Ombre u vydavateľstva Narbentage Produktionen. Novinka nesie názov Seasons in Haxan Dark a vydanie bolo realizované v kazetovom formáte.


Dobre známy francúzsky shoegaze Alcest oznámil vydanie nového albumu Les chants de l’aurore, ktoré je naplánované na 21. júna u vydavateľského giganta Nuclear Blast. Dostupná je zatiaľ len jedna skladba, tracklist a cover art albumu.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *