Nuntii, dies Solis (30. 7. – 6. 8. 2023)

Slovinská black metalová zostava Cvinger vydáva 28. augusta prostredníctom Via Nocturna album s názvom Doctrines By The Figures of Črnobog. Ako ochutnávku si môžete pustiť oficiálne video k albumu.


Fanúšikov kapiel ako Reverend Bizarre, Monolord alebo Pentagram určite môže zaujať česká trojica Chlad. Ich prvý album Morana bol tento rok vydaný na LP a MC a 22. Septembra príde rad aj na CD formu prostredníctvom vydavateľstva Pařát Productions. Predpredaj bude odštartovaný koncom augusta.


Kapela Dymna Lotva po dlhých 7 rokoch práce vydala pred pár dňami album s anglickým názvom The Land Under The Black Wings: Blood pod nemeckým labelom Prophecy Productions. Album obsahuje celkovo 13 skladieb a kapela je vďačná aj viacerým umelcom, ktorí im pomáli pri vzniku tohto albumu ako je napríklad Forladt (Absence of Life), Déhà, Lesley Knife (Gods Tower), Artur Matveenko (Dzivia) a mnohí ďalší. 


Po dlhých desiatich vyjde 25. agusuta nový album od nemeckých Endstille. Ukážky z dispozícii síce nie sú, ale známy je jeho názov – DedoNation a vydavateľstvo – Ván Records


V spolupráci kolaborácie projektov Danheim a Heldom bola vydaná skladba Vísdómr, ktorá rozoberá múdrosť Ódina. Signifikantné je v tejto skladbe číslo 9, ktoré má v severskej mytológii významné postavenie – predstavuje 9 vzájomne prepojených svetov a Ódinovu 9-dňovú obetu za runy a cyklus času. 


Francúzske atmospheric/black metalové duo Eminentia Tenebris vydali 4. augusta nový, v poradí tretí album. 8 skladieb dlhý Rise of a New Kingdom môžete nájsť na bandcampe kapely.


Kanaďania Boréalys oznámili vydanie nového albumu L’héritage. Z albumu bol zatiaľ  predstavený album art a singel s názvom Aptipik : Vers l’orphelinant. Celý album bude vydaný 1. septembra a je dostupný na predobjednanie prostredníctvom bandcampu kapely.


Folk metalisti Cronica z Poľska vydali 1. augusta nový singel Woda, ktorý sprevádza aj videoklip. 


Na záver vám klasicky pripomíname aj podujatia, ktoré sa budú konať budúci týždeň. Tento raz nám v našom kalendári svieti 26. ročník českého festivalu Brutal Assault, ktorý sa bude konať od 9. – 13. augusta (streda – nedeľa). Tešiť sa môžete na 150 kapiel ako sú napríklad Anaal Nathrakh, Be´lakor, Cult of Luna, Enslaved, Marduk, Moonspell, Heilung, Watain a mnohých ďalších interpretov, ako aj na bohatý program, ktorý festival každoročne ponúka. Avšak, tento rok prišli organizátori s novinkou – ak nechcete ísť na celý festival, tak si môžete vybrať aj z jednodňových vstupov. Viac informácií sa dozviete na ich stránke. 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *