The Tour From Hel (19. 04. 2019, Banská Bystrica)

Milovníci severskej atmosféry a mytológií si opäť prídu na svoje. V strede apríla totiž zvalcuje banskobystrický klub Tartaros zostava ako z pravého podsvetia. Večer bude sprevádzať trio nezameniteľných kapiel TÝR, HEIDEVOLK a DALRIADA.  

Metalisti TÝR, pochádzajúci z Faerských ostrovov, sú na scéne už od roku 1998. 
Ich hudba je zmesou nových štýlov heavy metalu a severského folklóru, kde kombinujú históriu a mytológiu, ako aj staroveké texty a folkovú melódiu. Doposiaľ vydali 8 štúdiových albumov, prvý v roku 2002 a ten najnovší Hel, vyšiel len nedávno 8. marca pod záštitou Metal Blade Records. Tento posledný album je dokonalou zmesou melodického a neodolateľne presvedčivého ľudovo-ladeného metalu, ktorý si okamžite dokáže získať poslucháča. No na tejto zastávke, v srdci Slovenska, predstavia nielen nový album, ale aj čestného člena Attila Vörösa (Nevermore, Satyricon a ďalší), ktorý posilní zostavu.

Ako ďalší sa predstavia Holanďania HEIDEVOLK, ktorí scénu obohacujú od roku 2002. Od svojho založenia v Arnheme priniesli svoj vlastný rukopis, ako sú okamžite rozpoznateľné duálne mužské vokály a neodolateľne chytľavé piesne, ktoré dokážu zapáliť pohanský oheň v dušiach mnohých poslucháčov. Svoje piesne orientujú na božské záležitosti, poháňané folklórnym ohňom a pohanskou pýchou. Heidevolk znamená nekompromisný postoj, intenzívne vystúpenia a búranie bariér medzi umelcom a publikom. Ako co-headlineri vás prevedú po starovekých bojiskách a sálach, kde medovina tečie potokom, a kde budú velebiť svoj najrozmanitejší album Vuur Van Verzet (2018, Napalm Records).

No aby sa stala táto pohanská nálož kompletná, toto trio zakončujú naši južní susedia DALRIADA. Tí opäť kombinujú tradičný a klasický heavy metal, do ktorého zakomponovali chytľavé maďarské, keltské, ľudové a starodávne prvky. V tento znamenitý večer taktiež predstavia svoj najnovší album Nyárutó (2018, NAIL records).

Dátum: 19. 04. 2019, čas: 18:00

Miesto: Rock klub Tartaros (Banská Bystrica)

Vstupné: 25€ (Ticketportal)

FB udalosť

Author: Devana

1 thought on “The Tour From Hel (19. 04. 2019, Banská Bystrica)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *