Aeon Winds / Orkrist / Krajiny Hmly (7. 3. 2020, Bratislava)

Na začiatku marca sa v hlavnom meste uskutoční akcia, ktorá si zaslúži pozornosť čitateľov nášho webu. Tento sobotný večer sa predstavia na pódiu klubu Kulturák tri slovenské skupiny a pre jednu z nich to bude koncertný debut.

Orkrist je kapela, ktorú pred približne desiatimi rokmi poznal takmer každý fanúšik symfonického metalu, ktorý brázdil vody domácej scény. Hudba Orkristu bola ovplyvnená Tolkienovou tvorbou no počas svojho pôsobenia vydali len dva albumy „Reginae Mysterium“ (2002) a „Grond“ (2003). Po skupine sa na dlhší čas zľahla zem a ich návrat na scénu minulý rok priniesol nostalgie mnohým metalistom. Niekoľko živých vystúpení už majú za sebou a teraz ich čaká domáca pôda znova.

Aeon Winds sú taktiež domácou kapelou, no nekoncertujú veľmi často a posledný koncert kedy som ich videl (ak si dobre pamätám) bol niekoľko rokov dozadu na Hell Fast Attack festivale. Minulý rok im však vyšiel nový album pod vydavateľstvom Avantgarde records s názvom „Stormveiled“ a konečne ich môžeme vidieť aj na pódiu.

Poslednou kapelou tohto večera sú Krajiny Hmly, pre ktorých to bude vôbec prvý živý koncert. Namtar konečne dal dokopy živú zostavu a my sa môžeme tešiť na kvalitnú porciu black metalu. Set list bude asi prekvapením, no dúfam aj v staršie piesne z debutu „Na konci ciest…“ (2016), pravdepodobne sa však dočkáme aj niečoho z avizovaného nového albumu.

Kde: Bratislava, Kulturák klub, Bazová 9
Kedy: 7. 3. 2020
Vstupné: 7€ (predpredaj link)

 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *