Aj Eivør premiérovo na Slovensku!

Milovníci vikingsky-ladeného seriálu The Last kingdom si koncom novembra prídu na svoje. Azda momentálna najznámejšia speváčka, inštrumentalistka a skladateľka z Faerských ostrovov EIVØR si spraví jedinú zástavku v rámci Česka a Slovenska! Už 27. novembra táto severská kráska privanie jedinečnú atmosféru do bratislavského MMC-ečka.

Eivør sa narodila a vyrastala na Faerských ostrovoch uprostred severného Atlantiku a so spevom začala už v rannom detstve. Spievala tradičné faerské ľudové piesne a v 10 rokoch sa naučila hrať na gitaru a už vtedy sa pokúsila tvoriť jedinečný materiál. Jedným z prvých umelcov, ktorí ju v začiatkoch ovplyvnili bol Leonard Cohen. Už v 16-tich rokoch vydala svoj prvý album a nadchádzajúce roky trávila vystupovaním na rôznych folkových festivaloch naprieč Škandináviou. Zatiaľ čo jej hudobné začiatky spočívali v tradičných faerských ľudových piesňach, postupne začala objavovať čaro v nekonečných možnostiach elekronickej hudby a trip hopu.

Typickou črtou jej tvorby je kombinácia rocku, folku, tradičnej faerskej ľudovej hudby, severskej hudby s prvkami jazzu, klasickej a eletronickej hudby a trip hopu. Keď pracuje na novej piesni, vždy si predstaví prírodu svojej domovskej krajiny, vzdialeného súostrovia a to Faerských ostrovov. Ako sama hovorí: „Môže to byť veľmi drsné a zároveň veľmi jemné a keď spievam, vidím, že divokosť a mäkkosť sa dokážu spojiť.“

Veľkým uznaním jej hudobného umenia, bolo ponúknutie nahrať titulnú hudbu do populárneho televízneho seriálu BBC/ Netlix The Last Kingdom, čo ju dostalo do povedomia širokej verejnosti. Taktiež nahrala soundtrack do známej videohry God of war. Doposiaľ vydala 10 štúdiových albumov a niekoľko live albumov. V poslednej dobe spolupracovala s kultovou Wardrunou a ich lídrom Einarom Selvikom.

 

Dátum: 27. 11. 2019

Miesto: MMC, Bratislava (20:00 – 23:00)

FB UDALOSŤ

Vstupenky: Predpredaj.sk

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *