Darkness Upon Liptov vol. 3

Trojica slovenských black metalových spolkov sa predstaví na konci februára v Liptovskom Mikuláši na akcii s názvom Darkness Upon Liptov s jej tretím pokračovaním. Cieľovou destináciou pre vás je Riders club a vstupné je doslova ľudové a teraz si poďme predstaviť kapely, ktoré nám zahrajú. Veríme však, väčšina z nich je slovenskému fanúšikovi dobre známa.

Hlavným bodom pozornosti tohto večera je už osvedčená kapela v domácich vodách po vyše 20 rokov. Je ním Algor, ktorý aktívne koncertuje na domácej scéne predovšetkým od vydania albumu „Hierofánia“ z roku 2013. Od tejto doby však viacerí čakajú na ich nový materiál, ten by sme snáď mali počuť už čoskoro.

Druhým čiernokovcom v poradí je liptovský Darktimes, o ktorých je počuť sporadicky. Minulý rok im však priamo na zimný slnovrat vyšiel druhý plnohodnotný album s názvom „Utter Coldness“ a tomu bude venovaný aj koncert na domácej pôde. Pre tých, ktorý ho ešte nepočuli, je to dobrý dôvod k prvej skúsenosti.

Trojicu uzatvára kapela AIN, tú sme už mali možnosť vidieť pred viac ako rokom na After Dark Feste v Nitre. Odvtedy kapela vydala svoje prvé EP „Strengthening of the Black Flame“ (2019) pod mexickým labelom Iron Blood and Death corp.

Kde: Liptovský Mikuláš, Riders club
Kedy: 29. 02. 2020
Vstupné: 4€

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *