Dožinky (12. 9. 2020, Brezno, Dart Klub, fotogaléria)

Thunder Art booking začiatkom septembra zorganizovali v breznianskom Dart Klube koncert s názvom Dožinky v časoch presne po žatve – v sobotu 12. 9. 2020. Neprinášame vám síce obsiahlu reportáž z akcie, no v článku si môžete aspoň pozrieť galériu vystupujúcich kapiel. 

Po sľúbenej úvodnej historicko-etnografickej prednáške o tradičnom sviatku slovanských Dožiniek na rad prišli ako prví Solipsism s ich atmosférickým black metalom. Táto mladá krv s prichádzajúcim zatmením a za svetla fakieľ predstavila svoju prvotinu s názvom „Trhliny v (ne)skutočnosti“ (recenzia tu), ktorá vyšla pod rumunským labelom Sun and Moon records.

Následne sa na  pódium postavila pagan black metalová zostava – Krajiny Hmly, ktorá svoj debutový koncert (reportáž tu) odohrala v marci tohto roku. Ich repertoár obsahoval prevažne novší materiál, kde samozrejme dominoval najnovší album „Ešte jedle rastú“ z roku 2019.

O záver a celkovú stredovekú veselicu sa postarali východniari Gjoll. Keďže sa Bloody Redemption nakoniec na koncert nemohli dostaviť, tým sa spravil väčší priestor pre túto zábavu v ich jedinečnom prevedení severského folku.

 Foto: Silvia Ševcová

Author: Devana

1 thought on “Dožinky (12. 9. 2020, Brezno, Dart Klub, fotogaléria)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *