Nuntii, dies Solis (7. 9. – 27. 9. 2020)

 Carach Angren v spolupráci s DC comics

Azda najnečakanejšia novinka posledných týždňov sa točí okolo kapely Carach Angren, ktorí oznámili spoluprácu s DC comics pre nový komediálny seriál ‚Dark Nights: Death Metal‘. V 1. epizóde sa vyskytli skladby z ich najnovšieho albumu Franckensteina Strataemontanus


Slavland – nový album Stal biała, krew czerwona

Štvorročná pauza Poliakov zo Slavland priniesla ďalšie ovocie v podobe albumu Stal biała, krew czerwona. Celý album si môžete vypočuť na Bandcampe kapely


Einar Selvik v spolupráci s orchestrom

Zaujímavá kombinácia žánrov vyšla v spolupráci Einara Selvika s Bergenským filharmonickým orchestrom. V tomto zaujímavom duchu nahrali orchestrálnu verziu skladby „Voluspá“.


Ohlásenie koncertu Heilung v Prahe

Po vydarenom minuloročnom koncerte v Prahe, Heilung potvrdili, že 12. 11. 2021 opäť prídu navštíviť Česko do klubu Forum Karlín. 


Déluge – nový album Ӕgo Templo

Francúzska post-blacková/post-hardcorová potopa Déluge podala správu, že 6. novembra tohto roku vyjde ich v poradí druhý album s názvom Ӕgo Templo. Pri tejto príležitosti dávajú von prvý singel s názvom „Opprobre“ a môžeme počuť, že ak sa celý album bude niesť v takomto duchu, tak si Déluge ponechávajú základné črty pre nich tak typické, ktoré nám ukázali na debute Ӕther, doplňujúc ich však o elementy ako čisté vokály, či saxofón. Ďalšou zmenou je, že podpísali zmluvu s vydavateľstvom Metal Blade Records, pod ktorým album vyjde. Určite niečo, čo si treba vyhliadnuť.


Raventale – nový album Planetarium II

Astaroth Merc z ukrajinského Raventale vydáva albumy ako na bežiacom páse a tentokrát nám predstavuje pokračovanie albumu Planetarium z roku 2017 – Planetarium II. Za 15 rokov existencie projektu to je už 11. album v poradí a vydáva ho pod jeho dlhoročnými partnermi Ashen Dominion. Tu sa vrátil v podstate k svojmu tradičnejšiemu zvuku, teda akéhosi atmosférického blackened doomu, nakoľko na predchádzajúcom Morphine Dead Gardens zvolil prístup čistého funeral doomu.  

 


AUÐN – nová skladba Ljóstýra

Islandská black metalová formácia AUÐN mala premiéru k druhej novej skladbe „Ljóstýra“ z pripravovaného albumu Vökudraumsins fangi, ktorý bude vydaný 30. októbra.


The Devil’s Trade – live verzia skladby Dead Sister

Dark spevák-skladateľ, stojaci za projektom The Devil’s Trade, vydal na svoj YouTube kanál živé video emocionálnej skladby „Dead Sister“ – prevzatej z albumu Call of the Iron Peak. Video bolo nahrané minulý mesiac v Budapešti.  


 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *