Nuntii, dies Solis (11. 3. – 17. 3. 2024)

Na domácej scéne sa nedávno objavil blackmetalový projekt s názvom Zmij a rovnomenný EP materiál, ktorý je dostupný na YouTube. Fyzický nosič by mal uzrieť svetlo sveta na jeseň tohto roka v podobe MC. Zmij označuje vo viacerých slovanských jazykoch hada a v praslovančine ide o mýtického draka, ktorý zvádza súboj s hromovládnym Perúnom.


Česká black/death metalová úderka Mallephyr vydáva v poradí tretí album s názvom Ruins of Inner Composure, ktorý vyjde u francúzskeho vydavateľstva Epictural Production. Album obsahuje 6 skladieb s celkovou dĺžkou 42 minút a artwork pre novinku je dielom Josepha Deegana, lídra blackmetalových Slidhr.


Vraciame sa v novinkách ešte o týždeň dozadu, kedy vyšla demonahrávka nového švédskeho pagan/blackmetalového projektu Pagan Warlord.


Nórski black metalisti Whoredom Rife zverejnili novú skladbu Den Vrede Makt ako ochutnávku svojho nadchádzajúceho štvrtého albumu. Vydanie zabezpečí Terratur Possessions v polovičke mája.  


Domáci black metalisti Aeon Winds opätovne vydávajú svoje desať rokov staré EP And Night Shall Have Dominion v remastrovanej podobe s bonusovými skladbami v digipak prevedení. Vydanie zabezpečilo rakúske vydavateľstvo Nightside Records a domáce Hexencave Productions. Z posledných noviniek od Hexencave Productions upozorňujeme aj na kazetovú verziu aktuálneho albumu Vertumnus Caesar od bratislavských Malokarpatan

S domácou scénou ešte pokračujeme, pretože blackmetalová zostava Cholera vydala limitovanú verziu minuloročného albumu Peccatum originale u domáceho labelu Mor Ho productions. S Cholerou sme tento týždeň vydali aj aktuálny rozhovor, ktorý si môžete prečítať tu.


Lidérc je nová black metalová kapela z Maďarska, ktorá tento týždeň vydala debutový album u rumunského vydavateľstva Sun & Moon Records. Debut nesie názov Profán Mystérium a je celý dostupný na YouTube kanáli Black metal promotion.


Avantgardná zostava Ulcerate z Nového Zélandu, ktorá predstavuje v súčasnosti jednu z najvplyvnejší death metalových kapiel súčasnosti, ohlásila nový album. Vydanie je naplánované u Debemur Morti Productions na 14. júna a novinka ponesie názov Cutting the Throat of God.


U Century Media Records vychádza 15. marca nový album švédskych black/death metalistov Necrophobic s názvom In the Twilight Grey. K novinke vypustila kapela zaujímavé „road video“ so skladbou Mirrors of a Thousand Lakes


Nespí ani poľská scéna a na apríl je ohlásený nový album blackmetalovej zostavy Blaze of Perdition z Lublinu. Novinka s názvom Upharsin vychádza po štyroch rokoch od posledného počinu, znova u Metal Blade Records.


Fínske black/folk metalové duo Riitasointu vydáva prostredníctvom Naturmacht productions svoj debutový album Pedon leikki, ktorý uzrie svetlo sveta na konci marca.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *