Urban Ceremony (24.11. 2023, Banská Bystrica)

V piatok 24.11. sa v Banskej Bystrici v Klube 77 stretnú štyri blackové a black/deathové kapely, aby oslávili noc na urbánnej ceremónii. Štyri vlastné tváre, štyri vlastné štýly, štyri odtiene tmy na Urban Ceremony

Vystúpia

Depths Above – black/doom metal (Brno, CZ)
Depths Above je výnimočný klenot (nielen) českého undergroundu, ktorého black metal s presahmi do iných žánrov dokáže navodiť silnú, hypnotickú atmosféru. V roku 2018 vydali svoj debutový album s názvom Ex Nihilo, kde predstavujú svoj unikátny prístup k tvorbe, ktorá je výsledkom spojenia štyroch individualít – každá je z inej krajiny a každá z iného hudobného pozadia. Po tomto nezávislom vydaní, vydavateľstvo Avantgarde Music vydalo reedíciu v roku 2022 aj na vinyle. Depths Above v súčasnosti pracujú na svojom druhom albume.

Solipsism – urban black metal (Banská Bystrica)
Z Banskej Bystrice sa hlásia Solipsism, ktorí vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou, alebo ako to nazývajú oni – urban black metal. Ich úzkostlivý, melancholický
mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EPčko v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022.

Ceremony of Silence – blackened death metal (Banská Bystrica)
Černotou a dizonanciou nasiakly death metal, ktorý umne mieša brutalitu s dychberúcimi gradáciami. Ich ešte stále aktuálny debut Oútis, ktorý vyšiel vo Willowtip Records, zaznamenal kladné ohlasy doma, aj v zahraničí.

Udånde – atmospheric black metal (Bratislava)
Udånde je dánsky atmospheric black metalový projekt založený v Bratislave. Projekt vydal dva albumy od roku 2021 pod hlavičkou nemeckých Vendetta Records. Na pódiu uvidíte hudobníkov z bratislavskej scény a kapiel ako Holotropic a Terrestrial Chaos.


Kedy: 24. 11. 2023

Kde: Banská Bystrica, Klub 77

Vstupné: na mieste 10€

Facebook event

Urban Ceremony (24.11. 2023, Banská Bystrica)

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *