Nuntii, dies Solis (12. 11. – 19. 11. 2023)

17. novembra vyšiel u Avantgarde music nový album slovenského symfonicko-atmosferického black metalu Aeon Winds. Novinka nesie názov Night Sky Illuminations a celý album je už dostupný k vypočutiu na youtube.


Thunder Art booking oznámili vznik nového zimného minifestivalu s názvom Winter Pagan Feast, ktorý sa tematicky bude pohybovať vo vodách pagan/black/folk metalu a príbuzných žánroch. Známa je už aj zostava prvého ročníka, kde sa ako headliner predstavia nemeckí Heimdalls Wacht. Line up ďalej dopĺňajú Merkfolk, Ďyvina (rozhovor tu), Krajiny Hmly a Achsar. Facebooková udalosť tu.


Český festival Enter the Eternal Fire zverejnil ďalšiu trojicu kapiel, ktorými sú nemeckí black/thrash metalisti Nocturnal, česká grind/deathová stálica Fleshless a slovenská pagan/blakc metalová zostava Ramchat.


Novinka prichádza aj z ďalekého Taiwanu od kapely Laang, ktorí hrajú atmosferický black metal. Známe vydavateľstvo Talheim records im tento mesiac vydáva nový album s názvom Riluo.


Vydavateľstvo Prophecy productions oznámilo vydanie nového albumu projektu Kinit Her, ktorý svoj žáner charakterizuje ako symbolist post-folk. Na albume s názvom The Nature Out There spolupracovalo viacero hudobných hostí, za všetkých spomenieme Iana Campbella z neofolkového projektu Crooked Mouth.


U vydavateľstva Nordvis vyjde 12. januára debutový album sólového rituálneho ambient/neofolku Linnea Hjertén s názvom Nio systrar. Predpredaj je spustený na viacerých platformách tu.


 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *