Nuntii, dies Solis (Novinky z domácej scény)

Po dlhšej odmlke prinášame sériu noviniek z domácej scény. Dnes to budú opäť aktuálne veci, prípadne zásadne novinky z posledného obdobia.

Skupine Solipsism pred niekoľkými dňami vyšiel debutový album Our Night Never Ends na CD v Sun & Moon Records. O aktuálnom albume, jeho vzniku a pozadí informoval aj náš nedávny rozhovor priamo so skupinou. Album je v digitálnej podobe dostupný na domovskom bandcampe a jeho živú prezentáciu si budete môcť čoskoro pozrieť na koncerte v Bytči po boku českých Inferno či Ceremony of Silence.

Pre fanúšikov pagan black metalu prinášame niekoľko horúcich noviniek. Hexencave Productions aktuálne vydáva druhý album Algor Hierofania po dlhých desiatich rokoch. Záujemci si ho môžu objednať cez stránky vydavateľstva. Čoskoro sa v Hexencave môžeme tešiť aj na vinylové verzie Karpathia Urheimat – Volanie Havranov a Slavigrom Návrat Slovanskej Nenávisti. Vydavateľstvo Beyond Eyes pripravuje vydanie Ancestral Volkhves Perun do Vas!!!. Pre fanúšikov domácej scény budú tieto legendárne materiály na vinyloch určite veľkým lákadlom.

 

 

Pri Hexencave ešte ostaneme. LP vydania sa dočkal aj debutový album Obscurantism od bratislavských Cresset. Avizované je aj vydanie úspešného debutu Stangarigel Na severe srdca od členov Malokarpatan/Remmirath. Ten má vyjsť v spolupráci s Into the Night.

Po aktuálnom albume Počornily horŷ, počornily lisŷ, ktorý vyšiel tento rok v holandskom Void Wanderer Productions sú opät aktívni aj Rusíni Obšar. Aktuálne vychádza singel na podporu Ukrajiny s názvom Živŷj mertvomu neviryt. Singel je dostupný na bandcamp stránkach skupiny prípadne pod Tryzna Production.

LP verziu debutového albumu Life Forsaken, ktorý sme recenzovali aj u nás na Bese, hlási aj Distant Shapes. Vinyl je možné zakúpiť cez poľský Wolfspell Records. Ten má na svedomí aj tohtoročné vydanie debutového albumu Aeon Winds Those Who Will Remain Silent Forever v špeciálnom digipak prevedení.

Hlukoskop nedávno informoval o novej kapele Sinedeus, ktorá vznikla z popola Iria (ich posledný album sme taktiež recenzovali na Bese). Prvé EP Sinedeus je už dostupné na youtube a môžete si ho vypočuť nižšie.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *