Nuntii, dies Solis (22.6. – 28. 6. 2020)

Naša pravidelná nedeľná rubrika je späť so zhrnutím týždňa – Nuntii, dies Solis.


Holandskí orchestrálni blackmetalisti Carach Angren prišli po troch rokoch s novým – v poradí šiestym – albumom s názvom Franckensteina StrataemontanusAko je tomu už posledných 8 rokov, aj o vydanie tohto albumu sa postaralo vydavateľstvo Season of Mist a my si naň čoskoro posvietime aj v rámci recenzie.  


Gruzínski depresívci Psychonaut 4 vyhodili na YouTube plánovanú premiéru ďalšej piesne z ich nadchádzajúceho albumu Beautyfall, po lyric videu na Tbilisian Tragedy tentokrát aj s klipom. Budeme si však musieť počkať ešte tri dni až na Deň detí, do 1.6. 


Nokturnal Mortum predstavili nových členov zostavy. Wortherax – gitara, ktorý sa podieľal na demách Twillightfall a Lunar Poetry. Taktiež aktívny v kapele Twillightfall (recenzia tu). Druhým známym menom v zostave je Karpath – basa, ten pôsobil v kapele až do éry albumu To The Gates Of Blasphemous Fire. Úplne novou tvárou v kapele je bubeník Kubrakh.

 


Fanúšikov okultných blackov poteší, že Acherontas pred dvomi dňami vydali svoj v poradí už ôsmy album s názvom Psychic Death – The Shattering of Perceptions, ktorý vyšiel pod hlavičkou Agonia Records


Nóri s príznačným názvom Kirkebrann („Požiar kostola“) dali von pieseň z o pár dní vychádzajúceho splitka s Black Altar z Poľska. Splitko nesie názov Deus Inversus a vydáva ho Odium Records


Nový album Ligeia od Eye of Nix uzrel svetlo sveta z pece Prophecy Productions.

 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *