Nuntii, dies Solis (12. 12. – 19. 12. 2021)

Pravidelná rubrika Nuntii, dies Solis dnes prináša novinky z prostredia festivalu Kilkim Žaibu, vydavateľstva Purity Through Fire, či Heidens Hart.


Litovský festival Kilkim Žaibu po niekoľkých rokoch mení svoje obvyklé miesto, na ktorom sa konával. Od dedinky Varniai sa tentokrát presunie do mesta Ukmergė, ktoré sa nachádza severne od hlavného mesta Vilnius. Festival už stihol oznámiť aj prvé potvrdené kapely, medzi ktorými sú napríklad Sepultura, Heidevolk, 1914, Romuvos, či Entropia.


Amor Fati Productions vydáva nový album od black metalového projektu Arkhtinn, ktorý nesie podivný názov  二度目の災害. Celý album si môžete vypočuť na notoricky známom kanály bm promotion.


Vydavateľstvo Purity Through Fire vydáva debutový albumov Fínov Coraxul. Aj keď členovia nie sú presne známi, pôsobia v kapelách ako Curse Upon a Prayer, Sacrificium, Riivaus. Album ponesie názov Vihavirsiä Aamunkoin a vychádza presne 17. decembra.


Nemecký black metal Feldgrau s tematikou prvej svetovej vojny vydal svoje prvé EP, ktoré nesie názov Feuer und Blut. O vydanie MCD sa postaral label Sturmglanz Black Metal Manufaktur.


Ďalšia fínska black metalová banda vydáva svoj debutový album pod nemeckým labelom Purity Through Fire. Album The Undoer’s Key od Caestus vychádza 12. decembra.


Holandský label Heidens Hart, s ktorého majiteľom Arjanom Peeksom sme robili dávnejšie rozhovor, má poriadny výpredaj. Väčšina CD a LPčok sa pohybuje okolo 5€. No nekúp to!

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *