Nuntii, dies Solis (29. 11. – 5. 12. 2021)

Tak ako vždy, aj v tento deň slnka prináša novinkovú rubriku, kde sumarizujeme zaujímavosti a novinky posledného týždňa. Taktiež sme spustili súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť do 13. decembra!


Uplynulo 20 rokov odkedy vyšiel majstrovský kúsok depressive black metalu SilencerDeath Pierce Me. Po hospitalizovaní Nattrama na psychiatrii sa tento projekt rozpadol, avšak nahrávka získala kultový status. Vydavateľstvo Prophecy Productions vydáva k výročiu albumu špeciálny box-set so 48 stranovým bookletom/knihou a bonusovou skladbou. Objednávať u Prophecy môžete na tomto linku.


Dvojica nórskych black metalových kapiel Kirkebrann a Visegard vydáva split album s názvom Kirkegard. To vychádza na fyzických nosičoch presne 30. novembra skrz vydavateľstvo Odium Records. Medzi zaujímavých hostí tohto splitu patria Nattefrost či Vrangsinn z Carpathian Forest, vypočuť si ho môžete celý prostredníctvom kanálu vydavateľstva.


Americká raw black metalová primitivita s názvom Old Nick vydala nové EPčko s názvom Crisp Winter Dawn of My Night Moon. Trojica je skutočne aktívna a v priebehu roka vydáva vždy niekoľko rôznych materiálov svojho minimalistického raw black metalu s dungeon synth prvkami.


Po 15 letech vydává jednočlenná australská atmo-blacková skupina Rift svůj debutový dlouhohrající počin pojmenovaný To Quench the Thirst of Wolves. Novinka vyjde 3. prosince u Seance Records.


Toto je pre mnohých ľudí veľmi očakávaná vec: austrálsky neoklasický blackmetalový projekt Aquilus po desiatich rokoch od jeho skvelého debutu Griseus prichádza s novým albumom s názvom Bellum I od vydavateľstva Blood Music. Je to plánované ako dvojalbum, čiže tu máme prvú časť komplexnejšieho diela a na Bellum II ešte budeme musieť počkať.


Z Nemecka prichádza čerstvá novinka „vampyric“ black metalu Summerian Tombs. Ich prvé EP s názvom As Sumer Thrones At Night je dostupné v limitovanom počte 50 kusov na kazetách, digitálne na kapelovom bandcampe.


Ak hľadáte, čo si darujete sám sebe sám, alebo aj blízkym k zimnému slnovratu/vianociam/chanuke atd., tak máme pre vás tip. Vydavateľstvo Nordvis, ktoré vydáva dlhodobo kvalitnú muziku, má výpredaj 60 %. 

P.S.: Nie, toto nie je platené promo, ale tip šéfredaktora S.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *