Súťaž o záložky, ktorá vyvrcholí na magický večer Lucie!

Na začiatok decembra sme si pre vás pripravili súťaž o záložky do knihy s tematikou muchotrávok. Tie nám darovala jedna šikovná dievčina, ktorá ručne vypaľuje vzory na rôzne druhy predmetov. Hovorí si Lesomíra pyrography a jej tvorbu môžete nájsť na jej Instagrame.

Do súťaže venovala Lesomíra tri záložky, ktoré majú tematiku muchotrávky červenej. Muchotrávka červená alebo latinsky Amanita muscaria mala dôležitý rituálny význam u Indoeurópanov a hovorí sa, že bola pravdepodobne zložkou nápoja sóma सोम, ktorý musel vypiť védsky boh Indra (hromovládca) aby porazil v boji hada. V mytológii sú psychoaktívne látky, ktoré sú súčasťou aj muchotrávky červenej, dôležitou súčasťou rituálneho úkonu. O tejto téme si však viac napíšeme niekedy inokedy. 


V čom teda bude spočívať súťaž o záložky?

 

Máme tri záložky, takže aj troch potenciálnych výhercov. Ku každej záložke dostane výherca ešte prekvapenie v podobe jedného CD. Súťažiaci budú musieť spraviť nasledovné:

Nájdite aspoň jeden hudobný album, ktorý má:

  • na svojej obálke muchotrávku alebo v názve albumu muchotrávku alebo rôzne mytologické nápoje/psychoaktívne huby/rastliny, ktoré Indoeurópanov a ugrofínskych šamanov privádzali do tranzu a extatických stavov (môže byť v akomkoľvek jazyku)
  • žánre, ktoré tolerujeme: metal, rock, punk, folk, neofolk, ambient (tie ktorým sa venuje Bes)

Ak nájdete daný album, pošlite nám jeho názov (do predmetu správy napíšte súťaž – muchotrávka) na našu emailovú adresu: beswebzine@gmail.com

Výhercov budeme žrebovať 13. decembra na Luciu (zatiaľ vám odporúčame tento starší, ale za to poučný článok). Veľa šťastia súťažiacim a s pozdravom šéfredaktor S.

 

Author: Bes Webzine

1 thought on “Súťaž o záložky, ktorá vyvrcholí na magický večer Lucie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *