Vyžrebovanie súťaže o knihu Satanizmus v 21. storočí

Vďaka vydavateľstvu Sol Noctis, ktoré nám venovalo knihy, sme mohli usporiadať súťaž o knihu Satanizmus v 21. storočí. Úlohu vymyslel šéfredaktor S. a vy ste mali napísať aspoň 3 rôzne pomenovania diabla, satana, či inej zlej bytosti v rôznych kultúrach po celom svete. Popravde, nečakali sme takú účasť a v magickej miske na žrebovanie sa zišlo poriadne veľa emailov. Mnohí ste posielali naozaj pekné zoznamy bytostí a môžeme so cťou prehlásiť, že Bes čítajú naozaj ľudia s prehľadom.

Žrebovanie sa uskutočnilo pod dohľadom Zbručského idolu (azda Svantovíta alebo iného zvrchovaného vládcu práva a poriadku v slovanskej mytológii), ktorý ručil za správny priebeh vyberania magických lístkov. Veštenie a mágia mali u Slovanov, ale aj ďalších ostatných kultúr dôležité postavenie a vykonávať ho mohli len poverené osoby.

Hľa tu vám zjavujeme email šťastlivca!

Ako sme spomínali pri vyhlásení súťaže, ten kto zašle najviac rôznych mien dostane knihu automaticky. Bez akéhokoľvek otáľania môžeme povedať, že knihu si zaslúži súťažiaci, ktorý si hovorí „mizantropova knižnica“ a poslal nám niekoľkostranový zoznam zoradený podľa kultúr a regiónov, aj s priradenými krátkymi popismi. Je zjavné, že táto robota ho stála nejaký ten čas a my si túto jeho námahu ceníme a odmeňujeme knihou. Celý zoznam zaslaný autorom, budeme publikovať na našom webe už čoskoro.

Ďakujeme za vašu účasť a snahu! 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *