Nuntii, dies Solis (8. – 14. 6. 2020)

V nedeľu vám tradične prinášame novinky z uplynulého týždňa v podobe Nuntii, dies Solis.


Český Pačess prichádza s CD vydaním minuloročného albumu Zoigl, tentokrát pod názvom Zoigl: Zugabe. CD má oproti LPčku nový obal a bonusovú skladbu, ktorú si môžete pustiť aj v nasledujúcom odkaze. Na novej verzii albumu Zoigl tiež nájdete znovu nahratú skladbu Černý šat oblékám z albumu Trapista (recenzia tu).


Jonathan Barendsma so svojim projektom Gealdýr jednoznačne neotáľa. Začiatkom roka prišiel so singlami Níu Heimar (v spolupráci s projektom Danheim), Jötunheimr a aj s albumom Valravn. Momentálne pripravuje ďalší album, z ktorého je zatiaľ najväčším lákadlom cover Völuspá. 


Portugalci Gaerea, hrajúci cathartic black metal, vydali už druhú pieseň To Ain k pripravovanému albumu Limbo. Album bude vydaný labelom Season of Mist 24. júla. 


Severská melanchólia, v podaní dua Islanďanov Helfró, sa podarila vložiť aj do ich nového videoklipu. Skladba Musteri Agans je z rovnomenného debutu Helfró, ktorý bol vydaný koncom apríla pod záštitou  Season of Mist


Češi Odraedir vydávajú nový singel s názvom Inception po troch rokoch od vydania posledného albumu Legends of the Dark Times.


Gruzínci Psychonaut 4 vydali po dvoch rokoch novú vec – singel tematicky orientovaný na tragédiu, ktorá sa odohrala v Tbilisi roku 2015 noci z 13. na 14. júna, kedy si povodeň vyžiadala 20 obetí. Od ich splitka s Nocturnal Depression z roku 2018 je to prvé vydanie a dúfajme, že je to predzvesť nového materiálu. 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *