Nuntii, dies Solis (8. – 14. 6. 2020)

V nedeľu vám tradične prinášame novinky z uplynulého týždňa v podobe Nuntii, dies Solis.


Český Pačess prichádza s CD vydaním minuloročného albumu Zoigl, tentokrát pod názvom „Zoigl: Zugabe“. CD má oproti LPčku nový obal a bonusovú skladbu, ktorú si môžete pustiť aj v nasledujúcom odkaze. Na novej verzii albumu Zoigl tiež nájdete znovu nahratú skladbu „Černý šat oblékám“ z albumu Trapista (recenzia tu).

 


Jonathan Barendsma so svojim projektom Gealdýr jednoznačne neotáľa. Začiatkom roka prišiel so singlami „Níu Heimar“ (v spolupráci s projektom Danheim), „Jötunheimr“ a aj s albumom Valravn. Momentálne pripravuje ďalší album, z ktorého je zatiaľ najväčším lákadlom cover „Völuspá“. 

 


Portugalci Gaerea, hrajúci cathartic black metal, vydali už druhú pieseň „To Ain“ k pripravovanému albumu Limbo. Album bude vydaný labelom Season of Mist 24. júla. 

 


Severská melanchólia, v podaní dua Islanďanov Helfró, sa podarila vložiť aj do ich nového videoklipu. Skladba „Musteri Agans“ je z rovnomenného debutu Helfró, ktorý bol vydaný koncom apríla pod záštitou  Season of Mist

 


 

Češi Odraedir vydávajú nový singel s názvom „Inception“ po troch rokoch od vydania posledného albumu „Legends of the Dark Times“.

 


Gruzínci Psychonaut 4 vydali po dvoch rokoch novú vec – singel tematicky orientovaný na tragédiu, ktorá sa odohrala v Tbilisi roku 2015 noci z 13. na 14. júna, kedy si povodeň vyžiadala 20 obetí. Od ich splitka s Nocturnal Depression z roku 2018 je to prvé vydanie a dúfajme, že je to predzvesť nového materiálu. 

 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *