Nuntii, dies Solis (11. 6. – 18. 6. 2023)

Lunatic Gods oznámili nový, v poradí 8. album s názvom Vresovrenie. Vyjsť by mal 1. novembra tohto roka u českej firmy Black Hornet Productions. Kapela na svojej stránke avizuje, že singel k novému albumu vyjde už čoskoro. Návrat chystá Immortal Hammer, kapela známa predovšetkým starším ročníkom (odporúčame náš článok o histórii slovenského black metlau). Nový album Kráľovstvo zimných démonov vyjde 26. 6. u vydavateľstva Murderous productions v limitovanom náklade. Na scéne sa objavil nový projekt s názvom Blackfir gitaristu Felgora z kapely Krajiny Hmly


Hlavný predstaviteľ projektov Drudkh, Hateforest, Windspwept a ďalších – Roman Saenko od začiatku ruskej invázie podporuje domácich obrancov Ukrajiny. Z predaja merchandise kapiel Drudkh a Hate Forest robí zbierku pre 93. brigádu ZSU. Predobjednávku tričiek môžete uskutočniť do 23. júna na tomto formulári. Sláva Ukrajine!


Dánsky hudobník známy ako Danheim oznámil začiatok druhého hudobného projektu pod názvom Ashenfell. Na rozdiel od projektu Danheim, ktorý je zameraný na ambient folk hudbu inšpirovanú érou vikingov, tématikou pre Ashenfell budú hlavne germánske regióny za čias raného stredoveku. Rast tohto nového projektu môžete sledovať na Facebooku alebo YouTube.

S projektom Danheim sme v minulosti robili rozhovor, ohľadom tvorby, inšpirácie ale aj severskej mytológie. Prečítať si ho môžete tu.


15. června vyšlo nové dvouskladbové EP .​.​. а с​м​е​р​т​ь в​в​і​й​ш​л​а у т​е​б​е в​ж​е д​а​в​н​о od již zavedeného, stále však ne příliš známého ukrajinského projektu Svrm. Album je k dispozici pouze v digitální podobě na Bandcamp stránce tvůrce.


Nórska black metalová kultovka Taake vydala novú, 13 minútovú skladbu s názvom Et Uhyre En An Kniv. 


Avantgardná metalová skupina Thy Catafalque vydáva svoj v poradí jedenásty album s názvom Alföld. Album bude vydaný 16.06.2023, môžete si ho predobjednať a je streamovaný na oficiálnom YouTube kanáli vydavateľstva Season of Mist. Link na stream nájdeš tu


Nórska kapela Vulture Industries vydala dňa 16.06.2023 svoj piaty album s názvom Ghost of The Past pod vydavateľstvom Dark Essence Records. Album sa skladá zo 7 skladieb a je dlhy 40 minút. Môžete ho nájsť na Bandcampe kapely alebo na YouTube.


Austrálčania Destroyer 666 oznámili na počesť tridsiateho výročia na scéne vydanie kompilácie singlov, ktoré boli pôvodne vydané medzi rokmi 1998 a 2010. Kompilácia ponesie názov To The Devil His Due a bude vydaná pod vydavateľstvom Season of Mist. Predobjednať si ju môžete tu.


Česká black/industrial metalová kapela z Plzne War For War vydá 26.06.2023 pod vydavateľstvom HellStorm Productions nový album s názvom Čistý Galenit. Skupina už  predstavila album cover art a skladbu s rovnomenným názvom albumu ku ktorej vyšiel aj videoklip, ktorý už presiahol vyše tisíc zhliadnutí na YouTube. Tento 7 skladieb dlhý album si môžete predobjednať tu.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *