Nuntii, dies Solis (16.10.-22.10.2023)

Nuntii, dies Solis (16.10.-22.10.2023)

Nemeckí black metalisti Kanonenfieber, ktorí svoju hudbu tematizujú do 1. svetovej vojny vypustili nový singel s názvom Kampf und Sturm, ktorý bude súčasťou nového EP U-Bootsmann. EPčko vyjde 25. novembra ako spolupráca vydavateľstiev Avantgarde music a Noisebringer Records.


Síce trochu oneskorene, ale radi by sme upozornili na vydanie nového EP Ne la Mort, Ne le Venin gréckej black metalovej kapely Dizziness. Odporúčame jednoznačne fanúšikom atmosferického black metalu s poriadnou dávkou mystiky.


Poľskí pôst-apocalyptický metal Killsorrow vydá 3. novembra svoj tretí album Wasteland Chronicles. Album bude pozostávať z 12 skladieb a jeho producentom bude Fredrik Nordström, ktorý je známy svojou prácou pre kapely ako In Flames, Arch Enemy, Dimmu Borgir, Septicflesh a mnoho ďalších. 


Experimentálny folk Helga, pochádzajúci zo Švédska vydá 24. novembra nový album Wrapped in Mist pod vydavateľstvom Season of Mist. Z desiatich skladieb, z ktorých bude pozostávať boli už predstavené dva single: Skogen Mumlar a Burden. Album si môžete predobjednať tu.


Horror metal zo Švédska Mister Misery vydali orchestrálnu verziu skladby In Forever


Nórski veteráni Aeternus predstavili singel Existentionalist Hunter zo svojho nadchádzajúceho albumu Philosopher, ktorý 17. novembra vyjde v Agonia Records.


Crossfire, thrash metal situovaný v Dubline, oznámili vydanie debutového albumu Switch To Reset pod vydavateľstvom Wormholedeath Records. Ako náhľad do albumu bol vydaný rovnomenný singel spolu s lyrics videom.


Prostredníctvom vydavateľstva Prophecy productions vyjde 24. novembra nový live album Visions of Summerland (Live at Arminius Church Rotterdam) holandských rockerov DOOL


Speváčka kapiel Still Awake a Passion Control Timea Göghová vydala sprievodný videoklip ku skladbe A Long Road zo svojho baladového sólo albumu Wild Storm.


Na záver vám tradične prinášame zoznam akcii konajúcich sa nasledujúci týždeň:

  • 23.10.2023(pondelok) vystúpia v Prahe kanadský black metalisti Panzerfaust v sprievode dánov Afsky. A medzitým v Starej Pekárni v Brne zahrajú Tomáš Kočko & Orchestr.
  • 25.10.2023(streda) sa v Bratislave na Pink Whale uskutoční Večer najsilnejších horrorových filmov so šéfredaktorom portálu Kinema.SK Petrom Konečným.
  • 26.10.2023(štvrtok) do Košíc zavíta poriadna vikingská vlna! Islanďania Skalmöld si tu spravia zastávku na svojom turné, kde ich budú sprevádzať Metsatöll a Atavistia.
  • 27.10.2023(piatok) sa začína 4. ročník festivalu Prague Death Mass. Počas dvoch dní nabitími death metalom vystúpia kapely Mare, Hell Militia, Diocletian, Dead Congregation, Djevel, Mortuary Drape, Aborym a mnoho ďalších. Kapely Abstract, Et Moriemur, Hecate a Marturos sa zastavia odohrať v Banskej Bystrici v rámci Of Darkness Tour.
  • 28.10.2023(sobota) sa koná 13. ročník mini festivalu Black Metal Night v Brne, kde sa predstavia Dark Seal, Inferno, Bohemyst a Odraedir. Kapely Forgotten Silence + Et Moriemur + Abstract + Funus navštívia taktiež Bratislavu v rámci Of Darkness Tour.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *