Nuntii, dies Solis (18. 6. – 25. 6. 2023)

Nuntii – poslovia, v deň slnka vám prinášajú novosti za posledný týždeň, a že toho nie je málo!


V deň letného slnovratu 21. 6. vyšlo nové demo projektu Between Two Castles s názvom Carpathian Ruins. Limitované CD môžete objednávať na Mor ho! productions. Avizovaný nový album od moravských Pačess má na svete už nový singel s názvom 33. Vypočuť môžete tu. V stredu 28. vyrážame na festival Kilkim Žaibu a máme voľné posledné miesto, v prípade, že by si sa chcel pripojiť, všetky informácie nájdeš v tomto článku. A v prípade, že nie, môžeš si aspoň pustiť na spotify playlist, ktorý vytvoril jeden člen z našej výletnej crew.


Nórski black metalisti Tsjuder vydali 23.06.2023 album pod vydavateľstvom Season Of Mist. Od albumu môžeme očakávať, slovami kapely:  “pravý surový, nórsky black metal bez kompromisov”. 9 skladieb dlhý album Helvegr si môžete zakúpiť tu. Týmto albumom u Tsjuder nekončíme, 22.06.2023 totiž vydali bonusový album Scandinavian Black Metal Attack. Tento album má priniesť skladby zo začiatkov tvorby kapely Bathory spätne z roku 1983 a je dostupný na všetkých digitálnych platformách.


Ku prvému singlu Sometimes Dead Is Better z nadchádzajúceho druhého albumu Fínskej kapely Byron, pribúda ďalší. Podľa slov bubeníka a skladateľa, tento singel s názvom Resignation vyjadruje jeho hnev ohľadne problematiky zásahov náboženských ideológií do politických rozhodnutí. Názov albumu ani dátum vydania zatiaľ neboli zverejnené, pre viac informácii sledujte Facebook kapely alebo stránku vydavateľstva Goatmancer Productions.


Kapely Ofermod, Black Altar a Acherontas spoločne vydávajú split album Drakonian Elitism. Z albumu bol predstavený zoznam skladieb a album cover art, ktorý vyhotovil taliansky umelec Daniele Valeriani. Obsah budú tvoriť 4 skladby od Ofermod, 4 Skladby od Black Altar a 2 skladby od Acherontas, Dĺžka celého albumu bude 53 minút a je možné si ho predobjednať na bandcampe alebo stránke vydavateľstva Odium Records. 


Neofolkový umelec Jerome Reuter známy ako Rome taktiež prispel novým singlom v deň letného slnovratu. Výťažok z fyzických kópii Singlu Yellow and Blue bude darovaný na charitu, okrem toho je dostupný na všetkých digitálnych platformách


Slovenský jednočlenný avantgardný projekt Black Hole Constellation, známy svojou ambientnou elektronickou hudbou s hororovou tematikou, ponúkol ochutnávku zo svojho nadchádzajúceho albumu Garden of Deception Delights v podobe Singlu. Singel March Of Nobody bol vydaný spolu s videoklipom, ktorý zachytáva opustenú nórsku krajinu, práve tá bola hlavnou inšpiráciou pre celý album, ktorý bude zverejnený 29.06.2023 a môžete si ho predom uložiť na Spotify alebo iTunes.


 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *