Výlet na Kilkim Žaibu XXIII. (2023)

Tak ako v roku 2018, aj tento rok organizujeme výjazd na unikátny litovský festival Kilkim Žaibu. Prenajímame si 8miestnu dodávku a máme ešte niekoľko miest voľných, takže máte možnosť ísť s nami na výlet. Festival Kilkim Žaibu ponúka viacero zaujímavých headlinerov, avšak posledné roky je pre mňa dôležitá hlavne atmosféra festivalu (viac som písal v tomto článku). Reportáž z ročníku 2021 si môžete prečítať tu.

K dispozícii je už aj rozpis jednotlivých dní.

Výlet zo Slovenska

Odchod a príchod: Festival sa koná od štvrtka 29. 6. do soboty, respektíve nedele ráno 2. 7. Vyrážame v stredu 28. 6. ráno z Banskej Bystrice a prichádzame domov 4. 7. vo večerných hodinách. Po festivale by sme sa chceli zastaviť ešte na jedinečnom hrade v mestečku Trakai, ktorý sa nachádza uprostred ostrova a patrí medzi najkrajšie hrady v celom Pobaltí (k sume si treba pripočítať vstupné na hrad a spanie v okolí mestečka).

Náklady: Lístky na festival stoja 90€ na tri dni, avšak pre našu výpravu máme vybavenú špeciálnu zľavu. Prenájom auta, na ktoré sa skladáme + palivo a lístok na festival vyjde na osobu približne 200€. Suma však nie je definitívna a mierne sa môže odlišovať. Samozrejme treba vám ešte nejaký ten rozpočet na pivo, jedlo a merchandise. Berieme so sebou aj grill a nejaké stoličky, takže nad česko-slovenskou základňou bude aj nejaký ten prístrešok.

Je síce leto a obdobie okolo letného slnovratu, avšak v Litve vedia byť poriadne chladné noci, takže záujemcom odporúčame si vziať aj teplejšie oblečenie a samozrejme pršiplášť. Stan (alebo hamaka) a spacák sú nutnosťou, ktorú netreba pripomínať.

V cene zájazdu máte aj kultúrny a historický výklad reálií Pobaltia a určite sa zastavíme aj na tradičné jedlá. Cestovať s vami budú skúsení šoféri, ktorí každý rok jazdia do Litvy, navštívili mnoho miest a v prípade, že neviete po anglicky, máme aj človeka, čo plynulo hovorí litovsky.

V prípade záujmu nás kontaktujte na email: beswebzine@gmail.com

Tak čo, kto sa k nám pridá?

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

2 thoughts on “Výlet na Kilkim Žaibu XXIII. (2023)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *