Open air koncert Infected Rain v Skalici

Infected Rain a ďalšie skvelé kapely vystúpia v sobotu 22. 7. 2023 v areáli pieskového lomu nad golfovým ihriskom pri Skalici. Toto miesto má nezameniteľnú – jedinečnú atmosféru a už tradične sa tu koná Fest Maringota.


Tlačová správa usporiadateľa: Moldavskí Infected Rain sa právom zaradili medzi TOP metalové kapely spojené s moderným soundom a ženským vokálom. Na ich čele stojí charismatická speváčka Lena Scissorhands, ktorá kombinuje screaming s rôznymi hlasovými polohami. Infected Rain mali vystúpiť v Orlovni už v júny 2020. Ale rôzne okolnosti to zariadili tak, že sa u nás predstavia až toto leto, v rámci celoeurópskeho Heyday Tour. Kapela bola založená v roku 2008 a už od svojich počiatkov je známa, ako jedna z najtvrdšie pracujúcich metalových kapiel na scéne, okrem toho kapelu zdobí ukážkový prístup k svojim fanúšikom. Toto úsilie im prinieslo zmluvu momentálne s jedným z najlepších hudobných vydavateľstiev Napalm Records a účasť na najväčších európskych festivaloch a pódiach nielen v Európe, ale aj za oceánom. Momentálne IR okrem rozbehnutého tour pracujú aj na svojom 6 albume vo vynovenej zostave. Po odchode Sergeya and Vladimira sa novou bassgitaristkou stala Alice Lane. Kapela s každým novým materiálom potvrdzuje, že dokáže prepojiť svoju jedinečnú a energickú zmes štýlov, s tvrdými riffmi a temnými melódiami, ako žiadna iná kapela na metalovej scéne. Infected Rain je vždy zárukou skvelej a pulzujúcej show, ktorá v podstate nikdy nesklame…

Z Prahy do Skalice dorazí stále populárnejšia kapela Stellvris, ktorá sa na scéne za pomerne krátku dobu etablovala na vrchole Českého moderného metalu a určite má veľký potenciál preraziť aj v zahraničí, kde kapela často koncertuje! Je to len otázkou času… Kapelu zdobia nielen perfektné progresívne vstupy, dokonalý moderný sound, ale hlavne výkony speváčky Nicol! Treba vidieť a počuť!

Z poľskej Vroclavi k nám dorazí kapela Moyra – produkujúca melodický death metal, ktorý spája s rôznymi žánrami a experimentálnymi prvkami… Síce sa jedná o pomerne mladú kapelu (2017), ale už stihli na jednom pódiu vystúpiť spoločne s rôznymi známymi kapelami. Určite majú pred sebou skvelú budúcnosť a budeme o nich ešte veľa počuť. Dominantou kapely je tiež speváčka Margo, ktorá tiež bravúrne strieda rôzne hlasové polohy.

Treba stihnúť aj veselých a priateľských Hope Till December, ktorí nám prídu predstaviť svoj melodický post-hardcore/metalcore z Rakúska.

Nebudú chýbať ani výborné kapely z nášho okolia. Stále sa zlepšujúci Landscape of Shadows, ktorí potešia všetkých fanúšikov moderného groovy/death metalu. Yucatan spolu v trojici hobľujú už nejeden rok a na ich stoner (rock) metale je kvalita a zohratosť počuť od prvých tónov. Celé podujatie odštartujú „skoro“ domáci Vidriduch, ktorí nám na úvod zahrajú rôzne známe pecky od domácich i zahraničných interpretov. Tešíme sa!

Celý program sa odohrá na jednom väčšom pódiu (oproti avizovaným dvom menším), kempovanie v areále + parkovanie 150m od areálu je zdarma… Nebude chýbať dobré pivo a jedlo, káva.

Predpredaj beží u Tootoot. Fm. Ďalšie info nájdete v udalosti k tomuto open air koncertu.

Prvá vlna 100 lístkov za 18€
Ďalšia vlna za 20€
Na mieste 24€
Deti do 15 rokov v doprovode rodičov zdarma

KONCERT JE FINANCOVANÝ Z ROZPOČTU MESTA SKALICA formou dotácie na zvuk, osvetlenie a propagáciu podujatia!!


Kedy: 21. – 22. 7. 2023 

Kde: Skalica, Areál Pieskového Lomu

Vstupné: 20 (predpredaj)

FB event

Author: Amanita

Redaktor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *