Tartaros Folk Metal Night II. (09. 02. 2019, Banská Bystrica)

Začiatkom februára bude banskobystrický klub Tartaros vyhrávať zvučnými tónmi folku, ako aj melanchóliou pohanského black metalu. Na udalosti Tartaros Folk Metal Night II. sa predstavia kapely našich pobratimcov SPIRITUAL SEASONS (UA), Jarun (PL), DARK SEAL (CZ) a našincov GJOLL (SK) a The Peruns (SK).

Z Ukrajiny privítajú SPIRITUAL SEASONS, ktorí svoju tvorbu obohacujú o výrazný keltský  vplyv, ako aj o baladickosť severskej poézie. Fanúšikov si získali hlavne vďaka svojím energickým živým predstaveniam, ktorými dokázali rozhýbať publikum. Na scéne sú od roku 2004, na konte majú 12 albumov a odohrali viac než tisíc koncertov naprieč Európou a Áziou.

Ďalšia predstavovaná je poľská formácia Jarun, hrajúca progresive a alternative black metal, obohatený o prvky karpatského folku. Pre tých, ktorí obľubujú jedinečnosť, individualitu a kreativitu sú ideálnou voľbou.

Do tretice týchto našich pobratimcov spadá ešte pagan black metalová kapela DARK SEAL, pochádzajúca z Moravy. Svoj najnovší album ohlasujú už na tento február. 

Domácu scénu zastúpi dlho plánovaný projekt GJOLL, ktorý je inšpirovaný škandinávskym folklórom. Svoju hudbu prezentujú z najstarších zdrojov autentického folklóru s najhlbšími koreňmi. Ich účelom je aj nachádzať staré hudobné nástroje a tak ich prezentovať v skladbách.

A ako špeciálny hosť sa predvedú  hard rockeri The Peruns, pochádzajúci z mesta Handlová, kde sa jej členovia po prvýkrát stretli v roku 2016. Ich piesne dokážu zaujať, ako mladých, tak aj starších poslucháčov a rôznorodosť ich tvorby osloví širšiu skupinu ľudí. The Peruns neustále koncertuje, pracuje na ďalších skladbách a plánuje vydať svoje prvé CD.  

Dátum: 09. 02. 2019, čas: 20:00

Miesto: Rock klub Tartaros (Banská Bystrica)

Vstupné: 10€   

(ku každej vstupenke zdarma tombolový lístok)

Ceny venuje ARKONA.sk Pagan Shop!

Facebook event

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *