Nuntii, dies Solis (28. 5. – 4. 6. 2023)

Deň slnka je tu a my vám prinášame súhrn noviniek zo scény, ktorá nás zaujíma. Príjemné nedeľné čítanie praje šéfredaktor S.


Nie je to síce novinka, ale radi by sme vám pripomenuli, že do budúceho piatku beží naša súťaž o knihu Satanizmus v 21. storočí. Tak neváhajte a zapojte sa. Na domácej (slovenskej a českej scéne) sa toho neudialo toľko, ale za zmienku stojí vydanie dungeon synth projektu Škreter pod poľským labelom Forgotten Castle Records, vypočuť môžete na bandcampe vydavateľstva.  Česká black metalová zostava Somniate v júli vydávajú nový album tento týždeň z neho vypustili jednu skladbu s názvom Black Soundless Sugar. Rovnako ako debut, aj nasledujúci album vyjde u vydavateľstva Lavadome productions.


Kapela Massen z Bieloruska (premenovaný Massenhinrichtung – ich posledný album sme recenzovali tu), vydala nový singel s názvom Corps De Ballet z pripravovaného albumu Gentle Brutality, ktory vyjde v auguste pod vydavateľstvom Apotasy records.


Ukrajinská kapela Burnt Offering, žijúca v Nemecku vydala u Naturmacht productions svoj nový album s názvom П​о​л​я​р​н​а з​о​р​я (Poljarnaja zorja). Ide o v poradí druhý album kapely, ktorý je tentokrát naspievaný v ukrajinčine. U vydavateľstva Naturmacht ešte ostaneme, pretože ohlásilo vydanie debutového albumu kapely Ofnus z južného Walesu. Prvú skladbu tohto atmosferického black metalu si môžete pustiť na tomto odkaze.


Je to síce už pár týždňov, ale radi by sme pripomenuli nové vydanie u vydavateľstva Amor Fati Productions v spolupráci so Seidr of Death. Ide o kompiláciu viacero umelcov pod názvom Jēresa Gangaz z black metalového prostredia, ktorí sa rozhodli participovať na tomto projekte. Ide o ne-metalové skladby venované rôznym sviatkom a obradom pohanského, cyklického kalendára počas roka. Ako hovorí upútavka, ide o vyslovene rituálnu hudbu. 


Do nového albumu ritual dark ambientného projektu Shibalba z Grécka vás uvedie trailer. Album Dreams Are Our World Of Experience vychádza 14. júla.


Britský atmosferický black metalový projekt Auld Ridge vydal u Dark Adversary productions album s názvom Folklore from Further Out. Taiwanská symphonic black metalová kapela Efflore vydáva nové EP s názvom Haunted Island. Album je dostupný na kapelovom bandcampe.


 

 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *