Nuntii, dies Solis (13. – 19. 4. 2020)

V nedeľu sumarizujeme čo sa udialo vo svete, ktorý nás zaujíma.


Poľské vydavateľstvo Werewolf Promotion oznámilo vydanie split albumu Stworz a Syvij JarWiecznica / Неизбежность. Viac informácii sa však dozvieme neskôr.


Revenge vypustili vonku prvú skladbu z pripravovanému albumu Strike.Smother.Dehumanize, ktorý vyjde cez Season Of Mist. Revenge ako vždy kope poriadnou silou, však posúďte sami.


Nový album od pagan/black metalových Nemcov Horn vychádza až 15. mája pod Iron Bonehead, dostupné sú však už dve skladby na ich bandcampe.


Mike Olsen, ktorý stojí za jednočlenným projektom Danheim, vydal po nedávnom albume Skapnir (2020) novú pieseň Skylda. Skladba je inšpirovaná Egillom Skallagrímssonom, ktorý bol poetom a zároveň bojovníkom aj farmárom počas vikingských dôb. Egill je doteraz historikmi považovaný za najlepšieho škandinávskeho básnika.


V pátek vydali nové album, nazvané Kindred, psycheličtí folkaři Hexvessel, a to u Svart Records. 

 


Po písni Krigsgaldr z předcházejícího alba, se vizuálního zpracování dočkala také Norupo z aktuální desky Futha. Heilung rozhodně dokazují, že když se klip nedělá jen proto, aby byl, může být radost se na něj dívat. 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *