Nuntii, dies Solis (13. – 19. 4. 2020)


V nedeľu sumarizujeme čo sa udialo vo svete, ktorý nás zaujíma.

 

Poľské vydavateľstvo Werewolf Promotion oznámilo vydanie split albumu Stworz a Syvij Jar„Wiecznica / Неизбежность“. Viac informácii sa však dozvieme neskôr.

 


 

Revenge vypustili vonku prvú skladbu z pripravovanému albumu „Strike.Smother.Dehumanize“, ktorý vyjde cez Season Of Mist. Revenge ako vždy kope poriadnou silou, však posúďte sami.

 


 

Nový album od pagan/black metalových Nemcov Horn vychádza až 15. mája pod Iron Bonehead, dostupné sú však už dve skladby na ich bandcampe.

 

 


 

Nová skladba z dielne jednočlenného slovenského projektu Toreva, ktorú sme avizovali v nedávnom rozhovore.

 


 

Mike Olsen, ktorý stojí za jednočlenným projektom Danheim, vydal po nedávnom albume Skapnir (2020) novú pieseň Skylda. Skladba je inšpirovaná Egillom Skallagrímssonom, ktorý bol poetom a zároveň bojovníkom aj farmárom počas vikingských dôb. Egill je doteraz historikmi považovaný za najlepšieho škandinávskeho básnika.

 


 

V pátek vydali nové album, nazvané Kindred, psycheličtí folkaři Hexvessel, a to u Svart Records. 

 

 


 

Po písni Krigsgaldr z předcházejícího alba, se vizuálního zpracování dočkala také Norupo z aktuální desky Futha. Heilung rozhodně dokazují, že když se klip nedělá jen proto, aby byl, může být radost se na něj dívat. 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *