Nuntii, dies Solis (18. 12. 2023 – 07. 01. 2024)

21. prosince vyšlo u Ván Records nové EP islandsko-německé trojice Árstíðir lífsins HermalausazNa poměry tohoto uskupení překvapivě krátký počin („pouhé“ 2 skladby o celkové délce zhruba 40 minut) by do konce zimy měla následovat ještě dlouhohrající deska.  


31. decembra vyšiel u Werewolf promotion split album poľských black metalových spolkov Mordhell a Moloch Letalis s názvom XX. 

Vydavateľstvo Werewolf promotion veru nelení a koncom roka prišlo s ďalším vydaním. Ide o projekt s názvom Hekatomb, pričom zostava nie je vôbec známa a prvý full album nesie názov Korosta.


23.12 vydala crossover death metalová kapela Minor zo Žiliny live videoklip ku skladbe Invocation z koncertu v domácom klube Smer Klub 77. 


Na scéne sa objavila nová prog metalová kapela Nerofluxus z Bratislavy. Svoju hudbu charakterizujú ako alternative prog metal kombinovaný s rôznymi prvkami, ako napríklad jazz alebo indie. 18. decembra vydali svoje prvé demo s názvom Mockingjaw, ktoré je dostupné na Bandcampe kapely. 29. decembra odohrajú svoj prvý koncert vo Fuge v Bratislave ako sprievod krstenia albumu.


Švédska melodic death metalová kapela Orbit Culture vydala začiatkom decembra EP album The Forgotten zložený z 3 skladieb: While We Serve, The Upheaval a Sound of The Bell, ku ktorej bol vydaný aj videoklip. 


Doom metal obohatení o prvky black metalu LaColpa z talianska vydávajú nový singel Larva I z nadchádzajúceho tretieho albumu, ktorý vyjde v roku 2024 u vydavateľstva Brucia Records


Taliansky black metalový projekt Stormcrow fungujúci už od roku 1997 vydal už dva single, Dark Existence a Vulgus Vult Decipi. Oba single patria do nadchádzajúceho albumu Path to Ascension, ktorý vyjde u vydavateľstva Time To Kill Records


Extreme progressive metalová kapela Vipassi pochádzajúca z Austrálie vydala 26. januára album Lightless u vydavateľstva Season of Mist. Album bol ešte pred vydaním predstavený singlom Morningstar, ktorý je doplnený o videoklip.


24. februára vyjde prvý full-length album Dark Paradise power/thrash metalovej kapele Anubis z Californie. Z albumu bol zatiaľ predstavený prvý singel s názvom Heartless.

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *