Nuntii, dies Solis (4. 6. – 11. 6. 2023)

Z domácej scény tento týždeň rezonovala predovšetkým novinka u Malokarpatan. Kapela zverejnila obálku nasledujúceho albumu s názvom Vertumnus Casear. Ten vyjde už klasicky u zabehnutého írskeho vydavateľstva Invictus productions. Rozbehnutý slovenský label Necroeucharist productions oznámil vydanie kompilačného materiálu českého black metalového projektu Triumph Genus, ktorý vyjde v kazetovom náklade 100 kusov (predpredaj bude spustený čoskoro, treba sledovať stránku vyvadateľstva). Samozrejme sa chystá kopa zaujímavých akcií a koncertov, preto vám odporúčame sledovať náš kalendár, ktorý sa snažím neustále aktualizovať.


Holdandskí black metalisti Infinity vydávajú 23. júna u vydavateľstva Immortal Frost productions nový album s názvom The Untamed Hunger. Ako ochutnávku k albumu vypustili video k rovnomennej skladbe. Pri Immortal Frost productions ešte ostávame, pretože medzinárodný projekt Deadspace ohlásili u tohto vydavateľstva nový album, ktorý ponesie názov Unveiling the Palest Truth. Vydanie sa plánuje až na september tohto roka.


9. června vyšla u labelu Prophecy Productions nová deska finských neofolkových veteránů Tenhi nazvaná Valkama. Nové hudby od této kapely jsme se dočkali po dlouhých 12 letech, nicméně o to rozsáhlejší počin to je – 1 hodinu a 10 minut dlouhé album si lze zakoupit na 3 různých vinylových verzích a 2 CD verzích. 


Od zítřejšího dne si budete moci poslechnout novou píseň v akustickém provedení od domácí kapely Ďyvina, s níž jsme před necelými dvěma roky dělali také rozhovor. Jedná se o další ze série živých akustických přepracování převážně písní již vydaných na EP Počva. Skladba Nevolja je ovšem novinkou, která snad posluchačům dá lepší představu o tom, co čekat od nové připravované desky Duše

Nevolja bude k dispozici 12. června od 16:00 na Youtubovém kanále Ďyvina. ‚


Dánsky doom metalový velikáni Saturnus po 11 rokoch oznámili vydanie nového, v poradí ich piateho albumu. Album nesie názov The Storm Within, skladá sa zo siedmych skladieb, z čoho iba jedna bude kratšia ako 7 minút. Celý album bude zverejnený už tento piatok 16. júna u vydavateľstva Prophecy Productions. O produkciu albumu sa stará producent Flemming Rasmussen, ktorý je známy pre svoju prácu s kapelami ako Metallica alebo Rainbow.


Anglickí blackmetalisti Fen vydali, tretí singel z nadchádzajúce albumu Monuments to Absence, ktorý vyjde 7. Júla 2023. Singel pod názvom Wracked vyšiel 8. Júna a je finálnym singlom albumu.


Mladá ambiciózna kapela z Oregonu UADA vydala v piatok 9. Júna  prvú skladbu z nastávajúceho, v poradí štvrtého albumu Crepuscule Natura, s názvom Retraversing The Void. Spolu so skladbou vyšlo aj lyrics video. Celý, 41 minút dlhý album bude pozostávať z piatich skladieb a vyjde 8. Septembra 2023 pod vydavateľstvom Eisenwald.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *