Tujarot / Infer / Sorgoth / Machina Baphometa (23. 6. 2023, Banská Bystrica)

Tlačová správa: Thunder Art booking po roku organizuje v banskobystrickom Klube 77 akciu zameranú na domáce kapely z black metalového a príbuzného prostredia. Tentokrát sme sa snažili pozvať kapely, ktoré koncertujú v našom kraji menej a radi by sme vám predstavili štvoricu kapiel z rôznych kútov Slovenska. Nech sa rozhoria pochodne slnovratu!

Tujarot (black metal) – Levice

Black metal z južného Slovenska, ktorý má na konte viacero EP vydaní a jeden dlhohrajúci album s názvom Existencialista z roku 2017. Ten sa práve venuje obskúrnej téme a pokrútenej interpretácii diela Existencialista, slovenského spisovateľa Sebastiána Jahiča. Pred troma rokmi im vyšiel singel Stellae Errantes. Pripravte sa na poriadnu dávku okultizmu a všemožných kadidiel. Tujarot veľmi často nekoncertujú a reportáž z ich koncertu z pred siedmych rokov si môžete prečíať tu.

 

Infer (black/death metal) – Košice

Kapelu Infer z východoslovenskej metropoly netreba nijako zvláštne predstavovať. Hovoria za nich štyri radové nahrávky, pričom posledný album Aeon of Deathless Blight vydali v roku 2020 (recenzia tu). Okrem iného sa Infer podieľali svojou časťou aj na jedinečnom projekte Tribute to Emperor, ktorý organizovala domáca Tryzna Productions – recenziu/reminiscenciu si môžete prečítať tu.

 

Sorgoth (black metal) – Žilina

Pomerne mladá black metalová zostava Sorgoth zo Žiliny ešte doposiaľ čaká na svoj debutový full album. Do metalových archívov sa zapísali v roku 2017 EP albumom Impurity a o štyri roky neskôr vypustili do sveta dva single The Last CirclePaleness of Death.

 

Machina Baphometa (black metal) – Kežmarok

Východniari Machina Baphometa už majú za sebou kratšie nahrávky (prvé EP sme recenzovali aj na Bese) a debutový album Supernova z roku 2018. Ide o black metal prevažne druhej vlny, nekompromisný a úderný. Veľkou ozdobou kapely je bubeník Robo, ktorého tento večer uvidíte aj v kapele Infer. Najnovšia nahrávka „Mašiny“ vyšla v roku 2012 ako EP pod názvom Shame of the Proud Angel.

 

Kedy: 23. 6. 2023

Kde: Klub 77, Banská Bystrica

Vstupné: 10€

Facebook event

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *