Dožinky (12. 9. 2020, Brezno, Dart Klub)

Dožinky (12. 9. 2020, Brezno, Dart Klub, fotogaléria)

Po dlhšej koncertnej odmlke sa chystá v breznianskom Dart Klube koncert s názvom Dožinky v časoch po žatve, presne v sobotu 12. 9. 2020. Akciu má na starosti Thunder Art booking.

Ako hlavná kapela sa predstaví pagan black metalová zostava Krajiny Hmly, ktorá svoj debutový koncert(reportáž tu) odohrala v marci tohto roku. Melodický pagan black metal v podaní Krajín sa venuje predovšetkým tematike pohanstva, vzťahu človeka a prírody. Kapela nedávno ohlásila doplnenie zostavy o druhého gitaristu, takže sa môžete tešiť na kapelu v plnej silne.

Bloody Redemption sú domácou odozvou na death metal starej školy. Ich debutový album „Infected Minds“ už čoskoro očakáva svojho nasledovníka, čo veští, že si vypočujeme aj nejaké nové skladby. Revúčania budú jediným death metalovým zástupcom tohto večera.

Mladú krv na scéne budú zastupovať domáci Solipsism s ich atmosferickým black metalom. Kapela vydala svoju prvotinu s názvom „Trhliny v (ne)skutočnosti“ (recenzia tu) pod rumunským labelom Sun and Moon records. Toto bude jeden z ich prvých koncertov vôbec.

Pravú stredovekú zábavu na akciu prinesú východniari Gjoll, ktorí predstavia svoju verziu severského folku. Spolok známy predovšetkým v kruhoch priaznivcov oživenej histórie nám bude hrať až kým nepadnete od únavy!

Okrem tradičného hudobného koncertu sa môžete tešiť aj na historicko-etnografickú prednášku o tradičnom sviatku slovanských Dožiniek. V rámci akcie si tento sviatok pripomenieme poďakovaním za úrodu a prípitkom medovinou.

Nech oheň tradícií horí večne! Vidíme sa pri poriadnej hugáňskej zábave!

Kedy: 12. 9. 2020, o 16:00
Kde: Brezno, Dart Klub
Vstupné: 7€

 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *