Nuntii, dies Solis (27.7. – 2. 8. 2020)

Z tábora atmosférických black metalistov Aeon Winds prichádzajú zaujímavé novinky. Do konca roku by nás mali potešiť dve LP platne pod krídlami Hexencave Productions. Prvou, už neskoršie avizovanou je split album s Algor „Do vzdialených svetov“. Druhou novinkou je znovuvydanie úspešného split albumu Midnight Odyssey/Aeon Winds – Aeon Odyssey z roku 2013 na modrej vinyl verzii.


Svarthen z Aeon Winds nelení ani pri svojom druhom projekte Distant Shapes. Atmosférický death/doom sa dočká vydania debutového albumu „Life Forsaken“ pod krídlami Wolfspell Records na CD/LP nosičoch. Z očakávaného albumu je už dlhšie vonku úvodný singel.


Islandskí velikáni Sólstafir ohlásili nový album na 6. novembra tohto roku s názvom „Endless Twilight of Codependent Love“ opäť pod svojim tradičným vydavateľstvom – Season of Mist. Nižšie si môžete vypočuť ukážku. 


Keďže koronavírus zastavil tento rok všetky festivaly, organizátori boli odkázaní na hľadanie alternatív, ktoré by aspoň ako tak poskytli útechu im, rovnako ako kapelám a fanúšikom. Jednou z takýchto je založenie European Metal Festival Alliance (EMFA), čo je spoločná iniciatíva trinástich európskych metalových festivalov rozhodnutých pripraviť pre fanúšikov aspoň niečo, keď už nie plnohodnotný fest. Ide o nasledujúce festivaly: Art Mania (Rumunsko), Bloodstock (Anglicko), Brutal Assault (Česko), Dynamo Metalfest (Holandsko), Alcatraz (Belgicko), Into the Grave (Holandsko), Leyendas DEL Rock (Španielsko), Metal Days (Slovinsko), Midgardsblot (Nórsko), Motocultor (Francúzsko), Party.San (Nemecko), Resurrection (Španielsko) a Summer Breeze (Nemecko). Tieto sa rozhodli v dňoch od 7. do 9. augusta odvysielať online viac ako 35 exkluzívnych koncertov, záznamov z predchádzajúcich koncertov a rozhovorov a mnoho viac. Určite si nenechajte ujsť takúto špecifickú udalosť, line-up je fakt silný. 


Veľmi svojská a výnimočná ruská banda Second To Sun, ktorá vo svojej bohatej diskografii prezentuje rôzne žánre od djentu, raw blacku, groove metalu, či v súčasnosti dominantne post black metal ohlásila vydanie nového albumu s názvom „Leviathan“ na 29. septembra tohto roku. Kto je fanúšikom ďalšieho ruského postblackového nákladu Ultar, tak by si mohol prísť na svoje, nakoľko tieto kapely zdieľajú speváka a gitaristu. Predpredaj možný tu.


Bebopovsky And The Orkestry Podyezdov, ruský noir-jazzový projekt sa rozhodol ešte pred vydaním pripravovaného plného albumu okoreniť svoju tvorbu jedným EPčkom, v ktorom sa priklonil na stranu alternatívneho rocku. Mestská, opustená noir atmosféra ostáva, avšak pre Bebopovskeho je toto čiastočne úlet k iným žánrovým vodám. Možnosť zaobstarať si EP „No Reason“ tu.


Pred nejakým časom sme avizovali ohlásené dlho očakávané nové vydanie epického rituálneho dark ambientu Lamia Vox a 1.8. sa to stalo skutočnosťou. Spod záštity Cyclic Law, album „Alles ist Ufer. Ewig ruft das Meer.“ je dostupný tu.

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *