Novinka z dielne vydavateľstva Sol Noctis!

Po rozhovore s Lukášom Polákom, kde sme spomínali Lovecrafta vo veľkom a taktiež poslednej knižnej recenzii na predchodcu tohto velikána, prichádza výborná novinka, ktorej by sme radi venovali samostatnú pozornosť. Dnes vydavateľstvo Sol Noctis vydalo preklad majstrovského diela od legendárneho H. P. Lovecrafta – Volanie Cthulhu. V tejto ilustrovanej zbierke ho dopĺňa desať ďalších poviedok, životopis autora a bohatý poznámkový aparát.

Howard Phillips Lovecraft patrí medzi najvýznamnejších hororových spisovateľov 20. storočia. Zmenil tvár žánru na nepoznanie a jeho meno sa stalo synonymom hrôzy zo zvrátených kultov, kozmických netvorov a nepochopiteľných síl spoza hraníc priestoru a času. Zlovestná atmosféra jeho príbehov si podmanila celé generácie čitateľov a Lovecraftova sláva rokmi iba rastie.

V tejto zbierke vydavateľstvo Sol Noctis prinesie prierez jeho ranými príbehmi aj najmonštruóznejšími klasikami. Obsahuje poviedky Dagón, Nyarlathotep, Vyvrheľ, Krysy v stenách, Volanie Cthulhu, Farba z vesmíru, Hrôza v Dunwichi, Mačky z Ultharu, Bezmenné mesto, Slávnosť a História Necronomiconu. Uzatvára ju životopis H. P. Lovecrafta z pera Sebastiána Jahiča a bohatý poznámkový aparát prekladateľa. Vydanie sprevádzajú ilustrácie Marcela Hamzu. 

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *