Fire´s Burning Festival/4.5. 2019 Randal Club Bratislava

Upršaná a sychravá sobota bola ako stvorená pre festival Fire´s Burning.

Ako prví vystúpili slovenskí Goatcraft. Pódium vyzdobili temným oltárom s lebkami a kadidlami. Predviedli ukážkový black metal zahalený v tme a nahodili na začiatok parádnu atmosféru.

                                  

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakúske zoskupenie Hagzissa vyvolalo vo viaceých zmiešané pocity. Predviedli poriadne silné vystúpenie, to treba uznať, ale asi viac ako to publikum zaujal ich -nezvyčajný- vzhľad a vysoko teatrálne vystupovanie speváka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po dvoch poriadnych náložiach prišiel trochu oddych pre uši vo forme ambient- akustického sólo projektu The Dead Creed, kde zahral gitarista skupiny Doombringer – Thomas Eremite, ktorá vystúpila neskôr v ten večer. Táto zmena publikum prekvapila až natoľko, že po prvej piesni nezaznel jediný potlesk. V klube ostalo len ticho a nemý úžas. Vokalistu a gitaristu v jednom to možno prekvapilo, no pod maskou to nebolo poznať a keď sa publikum spamätalo, o dlhé potlesky a hlasné povzbudzovania po každej piesni nebola núdza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalej nasledoval slovenský black projekt Krolok, ktorý je vedľajší projekt skupiny Malokarpatan ktorí taktiež vystúpili neskôr v ten večer. Zo všetkých skupín sa pripravovali asi najdlhšie, čo si časom všimlo aj publikum a pár ľudí už nedočkavo zahlásilo: „Nechaj to už! Dobré to je!“ Spevák nakoniec zakončil prípravu (pravdivou) hláškou smerovanou zvukárovi v zmysle: „ Toto je black metal….ten nemá znieť dokonale!“ a vystúpenie sa mohlo začať. Krolok sa tento večer predviedol v tom najlepšom svetle!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako piata skupina vystúpila rakúska Kringa, ktorá to poriadne roztočila a priniesla so sebou aj poriadne divoké moshpity a dokonca aj 3 (žiaľ neúspešné) pokusy o stage diving.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasledoval Malokarpatan. Oproti kroloku sa zmenilo len pár kusov oblečenia a gitarista. Skupine sa z publika dostalo obrovskej odozvy, sú tu už dobre známi. Publikum si pýtalo pesničky, ľudia sa nadšene hádzali do moshpitu a za odmenu dostali skutočne prekvapivé vystúpenie- na pódiu sa ukázal ex-spevák Temnohor a s Malokarpatan zahral 2 piesne. Temnohor opustil kapelu v roku 2017 a nahradil ho HV.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predposlení prišli na rad poľská skupina Doombringer. Predviedli poriadny a energický death metal, ktorý už v pokročilých nočných hodinách prebral asi každého a pripravil publikum na posledné vystúpenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako posledné vystúpenie zaznel heavy metal v prevedení rakúskych Eisenhand, čo bolo najdlhšie vystúpenie večera. Poriadne tvrdé mosh pity a energia, ktorá sa dala krájať. Pri poslednom songu vokalista Iron Herv poriadne ,,zamával“ veľkou fakľou a uzavrel tak tento parádny festival.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Author: Vortex

Bývalý fotograf Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *