Grai/Anabioz/Achsar 20.8. 2019 – Randal Club Bratislava

Randal Club sa v utorok vďaka silnej pagan-metalovej zostave otriasal v základoch. Večerný zážitok bol dokonalý, no pár chybičiek sa predsalen objavilo. Už pár hodín pred koncertom bolo fanúčikom na facebookovom evente oznámené, že Ūkanose (Litva) sa žiaľ nezúčastnia. Ďalej sa počas večera trošku zmenilo poradie kapiel, keď po Achsar vystúpili hneď Grai namiesto meškajúcich Anabioz, ktorí akciu následne zakončili.

 

Levickí Achsar vystúpili ako prví. Zohratá partia fungujúca viac ako 10 rokov predviedla kvalitne odohraté vystúpenie, medzi piesňami kapela občas pobavila vtipnými poznámkami, takže vystúpenie si užili všetci. Asi si neviem predstaviť lepší začiatok večera. Spevák Milan Krištofík si dokonca za svoj výkon vyslúžil z davu pivo. Zazneli známe „Berserk rage“, „In the Battle I Was Born“, „Old Tavern Song“ a aj poslovenčená verzia Korpiklaanov, „Pivo Pivo“.

Grai bol zozačiatku menším prekvapením pre tých, /napríklad mňa/ čo si nečítali oznámenie o zmene poradia. Ruská skupina vedená talentovanou speváčkou Irinou Zybina, publikum ohromila piesňami z albumu Ashes (2017), a to napríklad „Donya“, „Song of Dead Water“ a „Thread of Winter“. Predviedli aj staršie, dobre známe kúsky „In the Arms of Mara“ či „Mlada“. Ďalej skupinu dotvorili Aliya „Leta“ (flauta, vokály), Ilnur Zarev (bicie), Dani „Skorb“ (basgitara), Vitold Buznaev (vokály, gitara) a Ruzveld Grai (gitara). Už z ich skorších vystúpení na Slovensku vidno, že tu hrajú radi a vedia aké zbrane na naše publikum najviac zaberajú. Veľký zážitok.

Ruskí Anabioz to teda stihli a vystúpili hneď ďalší, a zároveň uzavreli tento koncert. Predviedli veľmi slušné vystúpenie, plné melodických gitarových riffov. Bolo zaujímavé sledovať ako sa cez growl basáka Antona „Jazzzdeath“ prerezáva silný ženský vokál a husle speváčky Olgy „Helga“. Ich protikladné hlasy sa k sebe perfektne hodily. O bicie sa postaral Alexander „Posox“, a o gitary dvojca Damir „Mystic“ a Danil Mokrov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Author: Vortex

Bývalý fotograf Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *