Northern Forces Assault tour (08. 12. 2018, Banská Bystrica)

Začiatkom decembra sa pod záštitou Hellblast promotion do Banskej Bystrice privalí zúrivá pohanská metelica. Klub Tartaros zlomcuje minitour „Northern Forces Assault“ s triom kapiel Welicoruss (RUS), Valkenrag (PL) a Achsar (SK), ktoré predstavia svoje najnovšie albumy.  

Sobotňajší večer sa teda bude zaručene niesť v dokonalej, priam až mystickej, tematike. O temnotu a intenzívnu mytologickú atmosféru sa postarajú Welicoruss (symphonic black metal), ktorí do svojich textov vkladajú tažkopádny a starodávny pátos. Pôvodne ruská formácia založená v roku 2005, už pár rokov pôsobiaca v Českej republike, kde nabrala nový dych, sa môže pochváliť svojim albumom „As Esm“ z roku 2015, za ktorý získala od mnohých hudobných kritikov z celého sveta veľmi pozitívne ohlasy.  

Ako ďalšia sa na scéne predvedie formácia Valkenrag hrajúca od roku 2006, ktorá je niekedy označovaná aj ako poľská verzia Amon Amarth. Podobne ako Amon Amarth, Valkenrag sa tiež venujú melodic death metalu, ktorý dopĺňajú o slovanské a vikingské prvky, mýty a hrdinské príbehy. V októbri tohto roku kapela vydala album „Chasing the Gods“.

V podobnom duchu sa samozrejme nesú aj naši levickí Achsar, ktorí sú na scéne od roku 2004 a tento rok sa popasovali s albumom „Loud and Proud“, ku ktorému mali aj vydarený videoklip v spolupráci s Tuamasom zo skupiny Korpiklaani. 

 

Dátum: 08. 12. 2018, čas: 20:00 

Miesto: Rock klub Tartaros (Banská Bystrica) 

Vstupné: 10€ (smsticket.cz

Facebook event

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *