Einar Selvik opäť zavíta do Prahy

Pri spomienke na jedinečný pražský koncert Wardruny z januára 2018, má nejeden stále husiu kožu. Jednalo sa o prvú veľkú akciu od MIST agency, a tí na nás išli bez okolkov a to hneď s dvojdňovým predstavením. Honosné vystúpenie v divadle Hybernia, dokonalá atmosféra, ozvučenie na jednotku a jednoducho skvelá organizácia. 


Už začiatkom novembra fanúšikov dark ambientu opäť potešili a zverejnili udalosť, kde budú 03. 02. 2019 spoločne hviezdiť Einar Selvik & Ivar Bjørnson. Talentovaného multiinštrumentalistu Einara Selvika, headlinera projektu Wardruna, určite netreba veľmi predstavovať. Ten spolu Ivarom Bjørnsonom, zakladateľom kapely Enslaved, predstavia svoje spoločné projekty Skuggsjá a Hugsjá

Album Skuggsjá, z roku 2016, sa z nórčiny môže preložiť aj ako zrkadlo. Čo je vskutku relevantný názov, pretože album kladie dôraz na myšlienky, tradície, stredoveké nástroje a celkovo odráža život severanov naprieč vekmi. Vo veľkolepej a magickej metalovej interpretácií sa album hrá s poéziou hlavne v starej nórčine. Skuggsjá je jednoducho fúzia medzi minulosťou a súčasnosťou, či už po lyrickej alebo hudobnej stránke.

Druhý album Hugsjá vyšiel len začiatkom tohto roka a znamená vidieť alebo vnímať mysľou. Albumy síce majú rovnaký pátos, poetickosť, mystickú atmosféru a pôvabne na seba nadväzujú, no dajú sa ľahko odlíšiť, pretože Huggsjá je od svojho predchodcu o niečo jemnejší.  

Dátum: 03. 02. 2019, čas: 20:00 

Miesto: Divadlo Hybernia (Praha) 

Vstupné: 36€ (goout)

Facebook event


No ale tu sa dobré správy nekončia. Nedávno MIST agency dodatočne zverejnili novú udalosť. Jedná sa o jubilejné turné Wardruny, teda desaťročie od vydania ich prvého albumu, a Praha patrí samozrejme medzi hlavné zastávky. Koncert bude tentoraz veľkolepejší, pretože bude vo väčšom priestranstve a divák bude mať možnosť sedieť v sektore pod pódiom alebo po bočných balkónoch. Fanušikovia sa tak môžu tešiť na dokonalú atmosféru trilógie Runaljod a nového o niečo akustickejšieho albumu Skald. Lístky začínajú byť v predpredaji od 5. decembra.

Dátum: 22. 11. 2019, čas: 20:00 

Miesto: Lucerna, Velký sál (Praha) 

Vstupné: 40 – 50€ (gout) 

Facebook event

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *