Lunatic Gods / Titanic / Abstract (6. 3. 2020, Banská Bystrica)

Turné domácich Lunatic Gods a českej heavy metalovej legendy Titanic sa zastaví aj v Banskej Bystrici, presnejšie v Klube 77. Tento piatkový večer vás vstupné vyjde na 10€.

Koncert bude otvárať domáca inštrumentálna zostava Abstract – dobre známa partia z Banskej Bystrice, ktorá tento rok oslávi 25 rokov na scéne.  Od posledného albumu Lightheory ubehlo už vyše 6 rokov, tak sa čoskoro očakáva aj niečo nové. Teda ak nerátame kompiláciu z roku 2017, ktorá vyšla v českom magazíne Pařát.

Lunatic Gods hrajú rovnako 25 rokov, no za ten čas prešli zaujímavým vývojom. Od death metalu 90. rokov až k súčasnej black/folk metalovej podobne s textami v slovenčine. Od roku 2012 sa kapela albumom Vlnobytie priblížila viac k tvorbe s nádychom slovenských ľudových tradícií. Vyvrcholením je album Turiec (2018) s odkazom na lokalpatriotického ducha hlavného mozgu kapely Luboslava a zostavy okolo neho.

Moravská heavy metalová legenda Titanic okolo Zdeňka Černého prežíva od roku 2013 svoje znovuzrodenie a na koncertné pódia na Slovensku sa vracia pomerne často. V zostave Brňákov sa po minulý rok objavil aj Marek Šmerda alias Ashok (Cradle of Filth). Koncom roka však kapela prišla o dlhoročného basgitaristu Milana Hanáka, no kapelu to nezlomilo a jeho pamiatku si náležite uctili. 16. 3. vychádza kapele živý album Soumrak Titánů

 

Kedy: 6. 3. 2020
Kde: Banská Bystrica, Klub 77
Vstupné: 10€

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *