Jablunkov v Ohni (8. 4. 2023, Jablunkov)

Túto sobotu sa bude konať zaujímavá akcia s názvom Jablunkov v Ohni, ktorá sa bude odohrávať v českom Jablunkove nachádzajúcom sa blízko pri slovenských hraniciach. Koncert bude prebiehať v koncertnej hale Rock Café Southock a celkovo tu vystúpia 3 kapely:

CULT OF FIRE  (Epic Black Metal)

Cult of Fire je atmosférická metalová kapela s hinduistickou a budhistickou tematikou, ktorá vznikla v roku 2010. Napriek tomu, že na začiatku sa kapela zameriavala na iné témy, všetko sa zmenilo v roku 2013 s albumom „मृत्यु का तापसी अनुध्यान“. Tento album bol inšpirovaný témami bohyne Kálí, Aghorov a pohrebných rituálov v Indii a blízkom okolí.

Pred každým albumom Vlad cestuje do Indie, kde načerpá inšpiráciu a energiu, ktorú potom vkladá do hudby a pódiovej prezentácie kapely. Cult of Fire je zhudobnená pocta Hinduistických a Budhistických božstiev a ich koncerty sú ako výstava tantrických rituálov, Aghorov, Kali, Shivy a ďalších božstiev. Pokiaľ chcete vidieť prastaré rituály, cítiť vôňu orientu a preniesť sa tisíce kilometrov na východ, potom je Cult of Fire to, čo hľadáte.

MALLEPHYR  (Death/Black Metal)

Plzenská black/death metalová kapela MALLEPHYR vznikla v roku 2014 a odvtedy vydala dve štúdiové dosky. Počas svojej existencie odohrali MALLEPHYR desiatky koncertov, napríklad na Brutal Assaulte, Phantoms of Pilsen alebo Enter the Eternal Fire Fest, ďalej zahrali v kluboch pred kapelami ako DARK FUNERAL, KRISIUN, NOCTURNAL DEPRESSION, FORGOTTEN TOMB, ORANSSI PAZ STONE. Aktuálne majú MALLEPHYR nahratý tretí štúdiový album (KSV Studios), z ktorého tiež zaznie ukážka.

SOLIPSISM  (Black Metal)

Z Banskej Bystrice sa hlásia Solipsism, ktorí vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou, alebo ako to nazývajú oni – negative black metal. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EPčko v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022. 

 

Kde: Jablunkov, Rock Café Southock

Kedy: 8. 4. 2023

Vstupné: predpredaj 400 Kč (16 €)

Facebook event

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *