JUODVARNIS + SOLIPSISM + RETURN OF PLUTO (6.5. 2023, Bratislava)

JUODVARNIS + SOLIPSISM + RETURN OF PLUTO (6.5. 2023, Bratislava)

Tlačová správa usporiadateľa: Litva a Slovensko sa spojili v podobe Juodvarnis a Solipsism, ktorí sa spolu v prvý májový týždeň vydajú na turné cez Litvu, Poľsko, Česko a Slovensko. Ich česká zastávka bude v Brne 5.5. v Kabinete múz. 

JUODVARNIS (Dark Metal)

Juodvarnis fungujú na litovskej hudobnej scéne od roku 2011. Svojou hudbou prinášajú ako varovanie svoje posolstvo o jedinečnom, krehkom a niekedy desivom svete, ktorý nás obklopuje. Ich najnovší album „Nerimo dienos“ stále hrá v playlistoch a prehrávačoch mnohých ľudí, pretože je teraz relevantnejší ako kedykoľvek predtým. Juodvarnis spája metalovú hudbu s filmovými, kmeňovými a ľudovými zvukmi. Každé vystúpenie Juodvarnis je svojím spôsobom iné a jedinečné, no všetky zdieľajú čistú energiu a absolútnu otvorenosť kapely voči fanúšikom. 

 

SOLIPSISM (Negative Black Metal)

Zo Slovenska sa hlásia Solipsism, ktorí vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou, alebo ako to nazývajú oni – negative black metal. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EPčko v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022.

 

RETURN OF PLUTO (Doom/Death Metal)

Return of Pluto je death/doom metalová kapela so štipkou stoneru a melancholickými pasážami, ktoré odrážajú ich nasratosť všeobecného rázu. Pripomína to cestu chladným a potemnelým vesmírom, kde sa strieda hnev, smútok a chaos. Vznikli v roku 2019 a debutový album New Horizons nahrali v roku 2020 s riadne surovým zvukom, ktorý tomu celému – ako hovoria – „dodal ten správny smrad“.

 

 

Kde: Bratislava, Kulturák klub

Kedy: 6. 5. 2023

Vstupné: 10 €

Facebook event

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *