JUODVARNIS + SOLIPSISM + CRYPTS OF DESPAIR + SISYPHEAN (5.5. 2023, Brno)

Tlačová správa usporiadateľa: Litva a Slovensko sa spojili v podobe Juodvarnis a Solipsism, ktorí sa spolu v prvý májový týždeň vydajú na turné cez Litvu, Poľsko, Česko a Slovensko. Ich česká zastávka bude v Brne 5.5. v Kabinete múz. 

JUODVARNIS (Dark Metal)

Juodvarnis fungujú na litovskej hudobnej scéne od roku 2011. Svojou hudbou prinášajú ako varovanie svoje posolstvo o jedinečnom, krehkom a niekedy desivom svete, ktorý nás obklopuje. Ich najnovší album „Nerimo dienos“ stále hrá v playlistoch a prehrávačoch mnohých ľudí, pretože je teraz relevantnejší ako kedykoľvek predtým. Juodvarnis spája metalovú hudbu s filmovými, kmeňovými a ľudovými zvukmi. Každé vystúpenie Juodvarnis je svojím spôsobom iné a jedinečné, no všetky zdieľajú čistú energiu a absolútnu otvorenosť kapely voči fanúšikom. 

 

SOLIPSISM (Negative Black Metal)

Zo Slovenska sa hlásia Solipsism, ktorí vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou, alebo ako to nazývajú oni – negative black metal. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EPčko v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022.

 

CRYPTS OF DESPAIR (Black/Death Metal)

Crypts of Despair je štvorčlenná deathmetalová kapela, ktorá funguje od roku 2009. Začala ako trio a pokračovala v takejto zostave nasledujúce 4 roky, počas ktorých si vyvinuli oldschoolový zvuk, a ktorý ďalej prehlbovali aktívnym vystupovaním po Litve ako na koncertoch tak i na lokálnych festivaloch. V roku 2020 išli do štúdia nahrať druhý album „All Light Swallowed“, ktorý vyšiel medzinárodne pod záštitou vydavateľstva Transcending Obscurity z Indie. Album dostal množstvo pozitívnej spätnej väzby, platne sa vypredali za pár mesiacov a album skončil na niekoľkých rebríčkoch top albumov roku 2021.

 

Sisyphean (Black Metal)

Sisyphean je atmosféricko blackmetalová kapela charakterizovaná expanzívnym rozhľadom a úplnou dôkladnosťou. Bola založená v roku 2014 a prvý album „Illusions of Eternity“ bol vydaný prostredníctvom legendárneho vydavateľstva Drakkar Productions v 2017. V roku 2022 vydali album „Colours of Faith“, za ktorý dostali množstvo chvály a v novembri toho roku sprevádzali na 17-dňovom turné Mglu a Ulcerate.

 

Kde: Brno, Kabinet múz

Kedy: 5. 5. 2023

Vstupné: 350 Kč (15 €)

Facebook event

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *