V nedeľu sa v Brne zastaví fínska Kouta spolu s Heiden a Besnou

V brnianskom Kabinete Múz sa 6. augusta 2023 odohrá koncert fínskej kapely Kouta, ktorá si tu spraví zastávtu v rámci tour s názvom Under the Pail Skies. Ako support ich bude doprevádzať domáca kapela Heiden a slovenská Besna. 

Kouta je folk black metalová kapela z Fínska. Kapela vznikla koncom roka 2021 a je inšpirovaná severskou mytológiou a nemilosrdnosťou prírody. Ich hudba je jedinečnou zmesou black metalu, melódií a tradičných ľudových prvkov, ktoré vytvárajú pocit temnoty a vznešenosti. Ich debut v plnej dĺžke s názvom Kaarnaköydet bol vydaný v apríli 2023. Tesne pred začiatkom turné Under the Pale Skies hrala kapela na vypredanom fínskom festivale Tuska. 

Besna je post-black metalová kapela z Bratislavy, ktorá vznikla v roku 2017. Ich hudba má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru robia z ich hudby jedinečnú a strhujúcu cestu emócií. S debutovým albumom Zverstvá, oceneným porotou Radio_Head Awards ako najlepšia slovenská Hard&Heavy nahrávka za rok 2022 a následným singlom Neha sa teraz chystajú predstaviť na pódiách po Slovensku, Česku aj Európe.

Heiden z Brna je v súčasnosti hudobne niekde na pomedzí post-metalu s black metalovými vplyvmi. Kapela pôvodne vznikla v roku 2003 ako pagan black metal. Heiden sú dnes iní ako väčšina kapiel, pretože putujú naprieč žánrami a inšpiráciami. Temné obdobie v histórii kapely predstavujú albumy Obsidian a Dolores, po ktorých nasledovala postrockovejšia éra s albumami A kdybys už nebyla, Vymyslím si tě (2013), Na svůj příběh jsme sami (2015) a v roku 2019 Zem beze mě, ktorý je v diskografii kapely najrockovejší. Minulý rok sa s albumom Andzjel navrátili do tvrdších vôd, ktoré viac pripomínajú ich ranú tvorbu.

 


Kedy: 06. 08. 2023 

Kde: Kabinet Múz, Brno

Vstupné: 250 Kč

Facebook event

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *