Leto s Veľkou Moravou (2020)

Sivácke dni

Včasnostredoveká družina Siváci z Košíc pozýva všetkých nadšencov historických bojov na svoje podujatie Sivácke dni na Košickom hrade 1. augusta 2020. Akcia bude obsahovať nábor nových členov, ukážky bojov, prednášky na tému Veľkej Moravy, lukostreľbu a remeselnú činnosť. Hudobnú kulisu celej akcie zabezpečí košická skupina Gjoll prezentujúca škandinávsky folklór v jeho autentickej podobe, čerpajúc z najstarších zdrojov. Ak máte podobné akcie radi, určite nevynechajte začiatkom augusta návštevu Košického hradu.

 

Akcia Sokoliarov Kráľa Svätopluka 

Pokiaľ nebudete stíhať do Košíc tak skúste aspoň Oravu. 1. augusta sa tu uskutoční v Archeoskanzene v Oravskom Podzámku akcia Sokoliarov Kráľa Svätopluka. Pokiaľ Vás zaujímajú operení dravci či zvyky a tradície našich predkov z Veľkej Moravy, táto akcia je pre Vás priamo stvorená. 

 

Pasekanie 2020 

Koncom augusta, konkrétne 29. v sobotu sa v stredovekej dedine Paseky pod Strečnom uskutoční akcia v historicko-bojovom duchu. Pasekanie 2020 nadväzuje na predchádzajúce tri úspešne ročníky. Tento rok sa predstaví vyše sto účinkujúcich zo štyroch krajín. Akciu sprestria vystúpenia troch dobových skupín, dobre známych Poliakov Jar a dvoch slovenských spolkov Valar a Strigôň.

Práve posledná spomínaná skupina Strigôň pokrstí svoj najnovší album Posledný strom. Sprievodný program bude vo forme prednášok a „živých“ prezentácií dobového táborenia, bojovej výstroje a výzbroje, bylinárstva, lukostreľby atď.

Author: Blutkrieg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *