Void Dancers MMXIX (29. 11. 2019, Bratislava, Majestic music club)

V Bratislave sa koncom tohto týždňa predstaví zaujímavá tour zostava, ktorej budú kraľovať Nóri Dødheimsgard a Švajčiari Bölzer. Ďalšími článkami zostavy budú na Slovensku dobre známi Harakiri For The Sky z Rakúska, Poliaci Blaze of Perdition a Švajčiari Matterhorn.

Bölzer snáď ani netreba predstavovať, jeden z najkvalitnejších spolkov posledných rokov v death/black metalovom žánri. Švajčiari s EPčkami Aura a Soma priniesli skutočnú smršť na scénu spolu s neskorším full albumom Hero. Presne v deň koncertu vychádza však nové EP s názvom Less Majesty.

Dødheimsgard je už celkom kultovým pojmom v undergroundových vodách, kapela okolo mena Vicotnika, ktorú v 90. rokoch zakladal spolu z Fenrizom. Stačí? Nuž je to poriadne „uletená“ hudba čo dokazuje album Monumental Possesion. Nejaký ten rok však o nich nebolo počuť, no v roku 2015 prichádza znovuzrodenie s albumom A Umbra Omega – neskutočná vec!

Harakiri For The Sky hrajú na Slovensku pomerne často, mohli ste ich vidieť aj tento rok, povráva sa, že kapela si neurobila dobré meno. V diskografii svieti ako posledný počin minuloročný Arson. Poliakov Blaze of Perdition sme na Slovensku taktiež zažili niekoľkokrát a patria jednoznačne medzi top kvalitu poľskej black metalovej scény. Matterhorn uzatvára zostavu a podľa speed/death metalovej škatuľky môžeme od týchto mladých Švajčiarov očakávať niečo poriadne šialené – som zvedavý.

Kde: Bratislava, Majest Music Club
Kedy: 29. 11. 2019 (piatok)
Lístky: 20€ predpredaj

 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *