Nuntii, dies Solis (1. 7. – 7. 7. 2024)

Roman Saenko so svojím kultovým projektom Hate Forest vydal u Osmose production nové EP s názvom Justice. Tu viac slov netreba…


Na scéne sa objavil nový ukrajinský black/deathmetalový projekt s názvom Bahmuth. Prvá skladba pojednáva o nechválne známom masakri v meste Buča, kde povraždili ruský okupanti civilistov priamo na ulici.


Medzi ďalšie nové projekty na scéne môžeme zaradiť poľský blackmetalový Hrtkos, ktorý tvoria hudobníci Mir, bývalý člen Stworz a Razor z Wędrujący Wiatr. Full album s názvom Ognie Twe Kosy bude dostupný 20. júla.


Novovytvorená black/deathmetalová kapela Clactonian s členmi z Talianska a Fínska pripravuje svoje prvé demo s názvom Dea Madre – Matka Bohyňa, ktoré je odkazom na slávnu Venušu z Willendorfu. Dátum vydania je stanovený na 12. júla a Dea Madre bude vydaný nezávisle na magnetofónovej kazete a digitálnom sťahovaní iba cez Bandcamp.


Ambient/blackmetalová zostava z Českej republiky pod názvom Decompose to Ashes vydáva svoj debutový album s názvom Pod plameny severu. O vydanie sa postaralo vydavateľstvo Necroeucharist productions.


Black/thrashmetalová kapela Torrefy odhaľuje kompletný obal pripravovaného štvrtého albumu Necronomisongs a zároveň predstavuje aj jeho druhý singel Enslaved New World.


Extrémnu metalovú operu prináša kapela Thirteen Goats z Vancouveru. Nový album vydajú v júli 2024 v Exitus Stratagem Records a má názov Capricorn Rising. Ich najnovší videoklip je ku skladbe Murder Lives In The Heart.

 


Taktiež by sme dali radi do pozornosti, že sa blíži festival Enter the Eternal Fire v českom meste Volyně (19. – 20. 7. 2024). Kompletný je už aj časový harmonogram kapiel, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

 

Author: Bes Webzine

1 thought on “Nuntii, dies Solis (1. 7. – 7. 7. 2024)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *