Nuntii, dies Solis (14. 5 – 21. 5. 2023)

Pomaly obnovujeme novinkovú rubriku, v ktorej prinášame výber zaujímavých vydaní, udalostí a všetkého možného za uplynulý týždeň. Tak sa teda posaďte a prečítajte si novosti v deň slnka!


Začneme novinkami z domácej scény. V poslednej Mímiho studni upozornil N. KH na minuloročný album projektu Stangarigel. Pár dní na to vychádza info o pripravovanom EP tohto projektu s názvom Metafyzika barbarstva, ktoré znie naozaj sľubne. Na scéne sa rovnako objavil aj nový projekt s názvom Zmij. Prvé dve skladby si môžete vypočuť na ich bandcampe. Ďalšou dobrou správou je, že ďalšia domáca kapela Aeon Winds, ktorá mala istý čas pauzu oznámila, že sa opäť chystá koncertovať. Nebude to však len bežná domáca akcia (zapísaná v kalendári tu), pretože špeciálnym hosťom bude Midnight Odyssey z Austrálie, s ktorým majú aj split album. Síce to nie je novinka z toho týždňa, ale oplatí sa jej venovať špeciálnu pozornosť, pretože domáca kapela Porenut, okrem toho, že vypustila na svetlo sveta aj skutočne zaujímavý klip, má vonku aj nový album. Počúvať môžete na ich bandcampe!

 


Bieloruský doom post-metal Dymna Lotva (už emigranti v Poľsku), ktorých druhý album sme veľmi pozitívne recenzovali aj u nás, podpísali zmluvu so zabehnutým nemeckým labelom Prophecy productions. Nedávno im vyšiel aj nový klip a v lete sa chystá aj nový album. Myslíme, že sa máte na čo tešiť. Pri Prophecy productions ešte ostávame, pretože nový album fínskeho dark folk projektu Tenhi vychádza už 9. júna a ponesie názov Valkama. Ukážku si môžete pustiť tu.


Kedysi sa tento projekt nazýval Herbarium, dnes je to Windswept. Ide o jeden z mnohých projektov Romana Saenka (Drudkh, Hate Forest). V roku 2010 nahral split album s Old Silver Key, ktorý by mal vyjsť už tento rok.


Poľský symfonický black metal Asgaard vydáva nové EP, ktoré bude tentokrát v akustickom prevedení. EP W sercu nieświata vyjde vo vydavateľstve Wormholedeath records.


Vo švédskom vydavateľstve Nordvis produktion vyšlo debutové EP nového projektu s názvom GråandeIde o bočný projekt dobre známeho hudobníka Nachtzeita z Lustre. 


Českí experimentátori Forgotten Silence nestáli na koncertnom pódiu od roku 2019. Tento rok však vydali nový album Vemork Konstrukt a vydali sa na turné po českých a slovenských mestách.


Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *