Nuntii, dies Solis (16. 7. – 23. 7. 2023)

Švédsky black metalový a neofolkový projekt Grift oznámil vydanie nového albumu s názvom Dolt land, ktorý vyjde u vydavateľstva Nordvis. Plánované vydanie je 22. septembra a zatiaľ si môžete vypočuť single Nattens pilgrim aj s videom.


Islandské black metalové trio FORTÍРvypustilo nový singel s názvom Uppskera k pripravovanému albumu Narkissos. Ten vyjde u vydavateľstva Prophecy productions v približne v polovici októbra.


Francúzi Blut Aus Nord už po roku vydajú ďalší štúdiový album. Ten ponesie názov Disharmonium – Nahab a vyjde pod labelom Debemur Morti Productions na konci augusta. Ako ochutnávku z albumu si môžete vypočuť skladbu The Endless Multitude.


Progresívny death metalisti z Philadelphie Horrendous vydali v poradí tretí singel Preterition Hymn z nastávajúceho albumu Ontological Mysterium, ktorý bude zverejnený v celej dĺžke 18. augusta u vydavateľstva Season Of Mist. Album bude pozostávať z 9 skladieb trvajúcich 38 minút a je dostupný na predobjednanie.


Nemeckí Waldgeflüster oznámili vydanie kompilácie Unter Bronzenen Kronen dlhej skoro 30 minút, ktorá ponesie ducha jesene. Vydaná bude 29. septembra.


A na koniec máme pre vás odporučenie na tematické čítanie. 18. augusta bude sprístupnená na predobjednanie rozšírená a sfinalizovaná edícia knihy Black Metal: Evolution of The Cult. Kniha zachytáva vývin žánru od jeho počiatkov najmä formou autentických interviews s viac ako 130 umelcami, ako napríklad Rotting Christ, Gorgoroth, Mayhem, Celtic Frost, Helheim, Watain a mnoho ďalších. Predpredaj tu.


Na záver opäť pripomenieme akcie, ktoré vás čakajú budúci týždeň. 

  • 28. júla (piatok) sa v klube Modrá Vopice odohrá akcia s názvom The Night of the Shrine Destroyers, kde zahrajú 4 black/death metalové kapely z Čiech a Slovenska. Tešiť sa môžete na Infer, Dephts Above, Realms of Chaos a Altar Ablaze.
  • 29. júla (sobota) bude v Seredi 6. ročník Pivnej Špacírky, kde si okrem dobrého piva vypočujete aj metalový koncert v zostave kapiel Rottenatomy, Eschaton, Darchaic, Dehydrated, Depths Above a Sinners Moon.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *