Nuntii, dies Solis (19. 2. – 25. 2. 2024)

Kapela Rotting Christ vydala videoklip skladby Like Father, like son. Táto skladba je taktiež aj prvým singlom z nadchádzajúceho albumu Pro Xitou, ktorý bude vydaný 24. mája pod záštitou Season of Mist. 


Svart symfonický, black metalový, dvojčlenný projekt z talianska vydal prvý singel z nadchádzajúceho albumu. Singel nesie rovnaký názov ako samotný album Relentless downfall, ktorý bude vydaný v celej dĺžke 1. mája u vydavateľstva Signal Rex.


Slovenská kapela Hecatoncheir vydá 29. decembra svoj debutový album Nightmare Utopia u vydavateľstva Total Dissonance Worship. Kapela popisujúca sa ako black/death/sludge metal vydala na predstavenie albumu singel Dreamless, ktorý si môžete vypočuť na Bandcampe.


Dvojčlenný gothic metalový projekt z Nemecka s hororovou tematikou The Vision Bleak vydal druhý segment In Rue d’Auseil z albumu Weird Tales spolu s videoklipom, ktorým hudobne a vo svojom štýle prerozprávajú krátke hororové príbehy. Celý album bude vydaný 12. apríla u Prophecy Productions.


Nemeckí black metalisti Todesstoß vydali nový singel …und das Feuer ward siegreich, ktorý bude súčasť kompilácie Vergängnisse. V tejto komplikácií sa budú zlučovať skladby z prvého albumu Eine verlorene Seele a všetky prvotné demo nahrávky a skladby zo Split albumov vydaných medzi rokmi 2000 – 2002. Kompilácia bude vydaná v marci u vydavateľstva Heiden Hart.


Ukrajinský black metal They Came From Visions vydal nový album The Twilight Robes u vydavateľstva Eisenwald, ktorý pozostáva zo 7 skladieb.


Taliansky black/death metalový projekt Pyra vydal debutový album celej dĺžky Those Who Dwell in The Fire u vydavateľstva Immortal Frost.


Nový singel vyšiel českej neo-folkovej skupine Zbava & Zorie. Pǫtь Mьrtvyję Dušę je prvým predstaveným singlom z nadchádzajúceho albumu a čerpá inšpiráciu zo slovanskej mytológie s konkrétnym zameraním na bludičky. Text skladby je napísaný v proto-slovanskom jazyku, ktorým sa hovorilo v oblasti strednej Európy v období medzi šiestym a deviatym storočím. 


Ako ste už mohli zachytiť na našom Facebooku alebo Instagrame odteraz môžete podporiť našu “prácu”! Bes webzine existuje už vyše 14 rokov a je založený čisto na voľnočasovej aktivite redaktorov. Sme hudobný nadšenci, ktorí sa vám snažia aktívne doručovať, čím najkvalitnejší obsah, a preto budeme veľmi radi ak nás odmeníte “pozvaním na kávu” cez ikonku, ktorú nájdete v rohu na hlavnej stránke webu

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *