Nuntii, dies Solis (6. 8. – 13. 8. 2023)

 

Na domácej česko-slovenskej pôde sa objavilo nové vydavateľstvo s názvom Monastyr records so sídlom v Prahe. Hneď zo začiatku vypustili niekoľko zaujímavých kazetových vydaní, vypočuť nahrávky predtým ako kúpiš mačku vo vreci, si môžeš na ich bandcampe.


Holandský Urfaust priniesol ako blesk z jasného neba nový album s názvom Untergang, ktorý vyšiel u vydavateľstva Ván Records. Asi deň po vydaní albumu bol ohlásený koniec Urfaustu, na čo pravdepodobne odkazuje aj názov tohto albumu, v preklade zánik. Za 20 rokov existencie Urfaustu stihla táto dvojica vydať naozaj vynikajúce black metalové nahrávky so špecifickým spevom, zvukom a aj atmosférou. Posledný album počúvajte tu.


Label Medieval Prophecy nevydáva len slovenský Stangarigel! Pre milovníkov starého poctivého blacku je tu Orkblut z Belgicka a ich EP novinka Ghost Paths to Septentrion.


Nórska black metalová legenda Mayhem ohlásila účasť na budúcoročnom festivale Wacken (ten je už mimochodom vypredaný), čo by nebolo tak prekvapivé a zásadné info pre náš web. Skôr ako novinku, by som však túto správu dal do kategórie akéhosi nostalgického spomínania. Ono totižto, až pri tejto novinke som si uvedomil (píše S.), že budúci rok má Mayhem 40 rokov, takže sa určite dočkáme aj nejakého výročného turné. Kvalita posledných nahrávok tejto legendy je síce medzi fanúšikmi rozporuplná, avšak živé vystúpenia stále stoja za to, o čom som sa presvedčil aj minulý rok v Brne.


Švédska death metalová kapela Raven Banner vypustila nový singel Raven’s Call z pripravovaného albumu Rise Up Clan!, ktorý vyjde už prvého septembra.


Vydavateľstvo Archaic Sound ohlásilo vydanie nového albumu sólo projektu Cromlech, bubeníka z nemeckej black metalovej (už neexistujúcej) kapely Dies Ater. Ide o materiál, ktorý bol zložený takmer pred 30timi rokmi a svetlo sveta uzrie až na konci septembra.


Z Venezuely sa hlásil s novým lyric videom aj death/doom metalová zostava Stratuz. Ide o skladbu Morning Star z minuloročného albumu –Osculum Pacis, ktorý vydal Sliptrick records.


  • 16. augusta (streda) sa chystá v bratislavskom MMC zostava folk/power metalových kapiel Alestorm, Elvenking a domácich Achsar.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *