Keep of Kalessin / Shade Empire / Malphas (21. 06. 2019, Banská Bystrica)

Melancholická nálada black metalu a živelný death metal bude odznievať v piatok 21. júna v Banskej Bystrici. O túto atmosféru sa v klube Tartaros postará  trio kapiel a to KEEP OF KALESSIN, SHADE EMPIRE a MALPHAS.   

 

Ako hlavné lákadlo sú Nóri zo skupiny Keep of Kalessin, hrajúci prevažne black metal. Od svojho založenia v roku 1995 sa pýšia celkom slušnými úspechmi. Uznania hodný je ich album Armada (2007), ktorý ich vyšvihol medzi nórsku metalovú elitu a po celom svete obsadzoval top priečky. Za týmto albumom nezaostáva ani Reptilian (2010), ktorý sa umiestnil na 2. mieste v nórskom národnom rebríčku.  No azda najviac prekvapili metalový svet v roku 2010, kedy obsadili 3. miesto v Eurovision Song Contest in Norway. O zmienku, samozrejme, stojí aj ich hlavný frontman Obsidian C, ktorý je známy za spoluprácu so skupinami ako Satyricon, Darkthrone a Mayhem.  

Ďalší sa predstavia Fíni Shade Empire, hrajúci kombináciu rôznorodých žánrov od roku 1999. Táto kapela sa určite neradí medzi mainstream a ide si svojim vlastným štýlom. Pre nich charakteristické sú brutálne gitarové pasáže, ktoré idú ruka v ruke s melodickými a industriálnymi prvkami a aby toho nebolo ešte málo, čerešničkou  na torte sú devastujúce bicie, basové znásilnenia a unikátne vokály… idúce priamo z hlbín pekla! 

Posledná predstavovaná je skupina Malphas. Táto americká kapela, hrajúca progressive blackened death, je od prechádzajúcich severským „štangastov“ v podstate novinka. Vznik sa datuje len do roku 2012 a za túto dobu stihli vydať 5 albumov, z ktorých je najnovší Malevolent Keep of the Sorcerer (2019).  

 

Miesto: Tartaros (Banská Bystrica)

Vstupné: 15€ (Ticketlive.sk)

FB udalosť

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *